پیمانکار رتبه یک تاسیسات

مصرف انرژی – مدیریت مصرف انرژی سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان ها(بخش اول)
1397-01-26
سیستم hvac در بیمارستان – سیستم سرمایش و گرمایش HVAC در بیمارستان ها
1397-01-28
Show all

پیمانکار-12 نکته کلیدی برای استخدام پیمانکاران و ساختمان سازان

12 نکته کلیدی برای استخدام پیمانکاران و ساختمان سازان

گرد آورنده:احسان نجفی
فروردیم ماه 1397

پیمانکار و ساختمان ساز

مقدمه

هر سال، هزاران نفر از خانواده های آمریکایی در معرض آسیب­های ناشی از حوادثی همچون گردباد، طوفان، آتش سوزی و بلایای دیگر هستند. اگر شما یکی از آنها هستید، بیمه کردن خانه­، می تواند به شما شانس دومی برای بازسازی منزلتان فراهم کند.

اما تحویل گرفتن کار بازسازی انجام گرفته روی خانه­ های آسیب دیده به آسانی نوشتن چک صورتحساب تعمیر نیست. انتخاب پیمانکار حرفه ای و یا ساختمان ساز مجرب و قابل اعتماد، اولین گام برای دستیابی به بازسازی موفقیت آمیز خانه آسیب دیده است. در این مقاله 12 نکته برای کمک به شما برای جلوگیری از اشتباهات پر هزینه در هنگام انتخاب و کار با پیمانکاران و ساختمان­سازان ارائه شده است.

 1. مراقب پیمانکاران سودجو باشید

در پی یک فاجعه طبیعی، بین پیمانکاران مرسوم است که  به دنبال سرمایه گذاری روی خانه­ هایی هستند که خسارت در آن­ها گسترده است. در حالی که بسیاری از این شرکت های پیمانکاری معتبر هستند، برخی دیگر از شرکت­ها فاقد صلاحیت لازم برای انجام بازسازی مطلوب ساختمان­ها بوده و بیشتر به دنبال رسیدن به سود آنی هستند. اداره کسب و کار همواره بر علیه پیمانکاران سودجویی که از روش های جذب مشتری با قرار دادن در تنگنا استفاده می­کنند و یا به شما پیشنهاد تخفیف باور نکردنی می­دهند، هشدار می­دهد.

 1. جستجوی شرکت پیمانکاری مناسب از راه­های موجود

مشورت با دوستان و نظرخواهی از آنان در ارتباط با پیمانکاران ساختمانی که در منطقه خود وجود دارند. همچنین نظرخواهی از بازرس ساختمان منطقه خود در مورد شرکت­های پیمانکاری حاضر در منطقه. همچنین می توان برای شناسایی پیمانکاران محلی معتبر با انجمن ملی صنعت بازسازی، انجمن ملی سازندگان خانه و یا با اداره کسب و کار تماس گرفت.

 1. بررسی گواهینامه شرکت پیمانکار

تماس گرفتن با اداره کسب و کار منطقه خود، برای شناسایی اینکه چه مدت یک شرکت در کسب و کار فعالیت داشته است. اگر ایالت شما پیمانکاران را ملزم به گرفتن مجوز، پروانه یا ضمانت نامه می­کند، به منظور اطمینان از رعایت الزامات و مقررات توسط شخص یا شرکت پیمانکاری که انتخاب کرده­اید با آژانس نظارتی مناسب تماس بگیرید.

 

پیمانکار و ساختمان ساز

 1. بازدید از محل­های فعلی که شرکت پیمانکاری یا ساختمان سازی در آن­ها فعالیت می­کند

آیا آنها در کار خود تمیز هستند؟ کارگران چگونه ابزار و مصالح را استفاده می­کنند؟ آیا برای حفاظت وسایل خانه از گرد و غبار از روکش استفاده می­کنند؟ به یاد داشته باشید که آنها به همان شیوه در خانه شما کار بازسازی را انجام خواهند داد. بازدید از دفتر دائمی شرکت پیمانکاری به منظور اطمینان از حرفه ای بودن آن­ها الزامی است.

 1. سوال پرسیدن از پیمانکاران به منظور ارائه اطلاعات مربوط به بیمه

شرکت­ها باید دستمزد کارگران، خسارت به اموال و بدهی شخصی بیمه خود را پرداخت کنند. از شرکت پیمانکاری در مورد اسناد مربوط به بیمه سوال بپرسید، و از تاریخ انقضای بیمه شرکت قبل از شروع پروژه شما، مطمئن شوید.

 1. عدم غفلت از پیمانکاران فرعی

شرکت­های پیمانکاری ممکن است دیگر شرکت های متخصص به نام پیمانکاران فرعی را برای کار کردن استخدام کنند. اگر این چنین باشد، مطمئن شوید که آنها تمام مجوزها و و بیمه­ های لازم را دارند. همچنین پیمانکار باید گواهی داشته باشد که نشان دهد از پیمانکاران فرعی برای انجام کارها استفاده می­کند.

 1. برآورد با استفاده از یادداشت کردن

حداقل از سه شرکت پیمانکاری معتبر در مورد انجام پروژه خود مشورت کنید. اگر قیمت های پیشنهادی شرکت­های پیمانکاری خیلی متفاوت است، دلیل آن را پیدا کنید و به هیچ عنوان پایین ترین قیمت را انتخاب نکنید. اساسا پیشنهاد­های ارزانتر به معنای این است که شرکت پیمانکاری از مصالح ارزانتر یا تعداد کارگران کمتری استفاده می­کند و این گونه شرکت­های پیمانکاری اولویت کمتری برای بازسازی خانه شما قائل است.

 

پیمانکار و ساختمان ساز

 1. اهمیت داشتن زمان شروع بازسازی

آگاهی یافتن از زمان شروع بازسازی خانه توسط شرکت پیمانکاری مد نظر. به خصوص بعد از یک فاجعه بزرگ، برخی از پیمانکاران ممکن است پروژه­های پیشنهادی را رزرو کنند و تا چند ماه قادر به بازسازی خانه شما نباشند. با کمی دقت می­توان پی برد که شرکت­های پیمانکاری که تقاضای بالایی دارند متقابلا دارای کیفیت بهتری در ارائه خدمات بازسازی هستند. اگر یک شرکت پیمانکاری مدعی شد که از فردا کار بازسازی خانه را شروع می­کند، شاید دلیلی باشد که نشان می­دهد برای آن شرکت مشتری دیگری وجود ندارد.

 

 

 1. مشخص بودن همه الزامات در قرارداد بسته شده با شرکت پیمانکار

اطمینان حاصل کنید که شروع و اتمام تاریخ پروژه، محدوده پروژه، مصالح، هزینه ها، برنامه پرداخت به صورت قسطی و همه وعده ها در قرارداد مشخص شده است.

 1. مطالعه و درک وظایف شرکت پیمانکار

اگر شما در مورد اصطلاحات مخصوص یک صنف و یا عبارات کاربردی اطلاعلت کافی ندارید، اجازه دهید که یک وکیل قرار داد شما را بررسی کند.

 1. عدم پرداخت بیش از حد هزینه به صورت پیش پرداخت

به طور معمول، پیمانکاران 20% تا 30% هزینه بازسازی را قبل از شروع کار دریافت می­کنند.  در صورتی که مبلغ در خواستی بیش از این مقدار بود، قبول نکنید. همچنین قسط نهایی را تا زمانی که همه کار و با رضایت شما به پایان نرسیده، پرداخت نکنید.

 1. هرگز به صورت نقدی پرداخت نکنید

برای پرداخت هزینه بازسازی از یک کارت اعتباری یا چک استفاده کنید و رسید را نزد خود نگه دارید. به این ترتیب، شما مدرکی برای اثبات پرداخت تمام هزینه­ها را خواهید داشت.

منبع

http://www.military.com/money/home-ownership/maintaining-your-home/12-key-tips-for-hiring-contractors-and-builders.html

یک دیدگاه