پیمانکار رتبه یک تاسیسات

راهنمای انتخاب الکتروموتور
1394-11-04
پمپ های سانتریفیوژ
1394-11-13
Show all

اولین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی

برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی

%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87

صبح روز جمعه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۴ اولین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی با حضور مقامات و مسئولین ذیربط و همچنین علاقمندان و مشتاقان این بخش در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران افتتاح گردید.
اولین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی با حضور هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و هیات همراه ،در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آغاز بکار نمود.
در این نمایشگاه ، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی ۶۵ شرکت ایرانی و ۹ شرکت خارجی از ۸ کشور جهان شامل : آلمان، انگلستان، ترکیه، چین، عمان، سوئد، فرانسه و فنلاند در فضايي به متراژ بیش از ۷,۶۰۰ متر مربع حضور داشتند که در زمینه مصالح ساختمانی، ساختمان هوشمند بیمارستانی، راه حل جدید بیمارستان دیجیتالی، بازسازی و ذخیره انرژی بیمارستانی، امکانات اورژانسی، سلامت سیار و آزمودگی بیمارستان های آینده فعالیت داشته و آخرین نوآوری های خود را در این عرصه به بازدیدکنندگان محترم ارایه کردند.
محمود صدیقی مجری نخستین نمایشگاه بین‌المللی بیمارستان‌سازی با بیان این مطلب افزود: با توجه به کمبود بیمارستان و تخت بیمارستانی در کشور و همچین دغدغه‌های دست‌اندرکاران حوزه بهداشت و درمان، برگزاری چنین نمایشگاهی ضرورتی انکار ناپذیر است.
وی گفت: در حال حاضر در چهار کشور چین، روسیه، آلمان و امارات متحده عربی چنین نمایشگاهی در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود.
شرکت‌ها و موسسات داخلی و خارجی که در زمینه تولید، بازرگانی و خدمات مرتبط با این گروه کالایی فعالیت دارند، در این نمایشگاه حضور داشتند  و برگزاری این نمایشگاه گامی بلند در راستای ارایه نوآوری‌ها و تولیدات مدرن این رشته از صنعت محسوب می‌شود.
از اهداف برگزاری این نمایشگاه می توان«معرفی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل در کشور در زمینه تولید، بازرگانی و خدمات مربوط به بیمارستان‌سازی»، «شناسایی و معرفی مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود در این صنعت و تلاش در جهت جلب حمایت سازمان‌های دولتی ، «ایجاد بسترهای سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی و کارآفرینی»، «آشنایی با نوآوری‌ها و تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی» و «ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی در راستای ارتقاء کیفیت تولیدات» را اعلام کرد.

نمایشگاه بیمارستان‌سازی ، رقابتی برد – برد است .

iranhospitex_01

قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر سازندگان تجهیزات بیمارستانی و مجریان برگزاری نمایشگاه بیمارستان‌سازی به افزایش سلامت مردم و کاهش هزینه‌ها توجه کنند این نمایشگاه به بازی برد – برد تبدیل می‌شود.

دکتر ایرج حریرچی با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه بین‌المللی بیمارستان‌سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی تاکید کرد: برگزاری چنین نمایشگاهی به شرط اینکه با هدف پاسخگویی به نیازهای اصلی نظام سلامت باشد، بسیار مفید و موثر است به طوری که هم مردم و هم متولیان از برگزاری آن منتفع خواهند شد.

به گفته حریرچی بیش از ۸۰ درصد مردم توان مالی مراجعه به بیمارستان‌های بخش خصوصی را ندارند؛ حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد نیز با اتکا به بیمه تکمیلی به بیمارستان‌های خصوصی مراجعع می‌کنند و این نوع بیمارستان‌ها تنها پاسخگوی ۴ تا ۵ درصد مردم است. یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت، توسعه و تجهیز تخت‌های بیمارستانی است، اما توان دولت برای افزودن تخت‌های بیمارستانی، محدود است. حریرچی با اعلام اینکه دولت حداکثر بتواند سالانه ۴ هزار تخت بیمارستانی تجهیز کند، گفت: متاسفانه بیشتر تخت‌های موجود نیز فرسوده است و کارکرد مناسب را ندارد.

بیمارستان‌سازی در کشور هزینه‌های بسیاری داشته و تخمین‌ها نشان می‌دهد که برای هر تخت بیمارستانی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان و در بعضی شهرهای بزرگ چون هزینه زمین بالاست، تا یک میلیارد تومان هزینه دارد. یعنی برای ساخت یک بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی ‌باید۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شود.

همگام با تخصصی شدن هرچه بیشتر نمایشگاه ها دركشورهای پیشرفته و صاحب صنعت نمایشگاهی، نمایشگاه های عمومی بكار خود پایان میدهند. امروزه نمایشگاه های تخصصی بسیار بیشتر مورد توجه كارشناسان،‌ متخصصین و بازدیدكنندگان قراردارند، چرا كه نمایشگاه های عمومی بدلیل وسعت موضوعی و تعدد شركت كنندگان و گروه های كالایی آنها، پاسخگوی نیاز مخاطبین و بازدیدكنندگان نیستند. بدیهی است با توجه به تغییرات شگرفی كه پیشرفت علم و تكنولوژی در روند رشد صنایع و تولیدات ایجادنموده، هرروز شاهد نوآوری در تولید و بهبود كیفی كالاها هستیم. مسلماً حوزه های مرتبط با صنعت بیمارستان سازی نیز از این پیشرفت و نوآوری بی بهره نمانده اند بطوریكه دیگر نمیتوان تمامی این نوآوری ها را در قالب یك نمایشگاه عمومی تحت عنوان كلی به مخاطبین عرضه نمود.

اهداف برگزارى نمایشگاه:
– معرفی ظرفیت های بالقوه و بالفعل درکشور در زمینه تولید، بازرگانی وخدمات مربوط به بیمارستان سازى، مشتمل بر تولید، بازرگانى و خدمات محصول، ماشین آلات و تجهیزات وابسته، مواد اولیه.
– شناسایى و معرفی مشکلات ، موانع و نقاط ضعف موجود در این صنعت و تلاش در جهت جلب حمایت سازمانهاى دولتى ذیربط از دست اندرکاران صنعت مذکور.
– ایجاد بستر هاى مناسب به منظور ترغیب افراد یا واحدهای سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری و بهره گیری مناسب از ظرفیت هاى موجود و ایجاد زمینه های اشتغال زایی و کارآفرینی در صنایع موضوع نمایشگاه.
– آشنایى دست اندرکاران با محصولات ، نوآورى ها و ظرفیت هاى موجود در سایر کشورها و تلاش براى رسیدن به استانداردهاى جهانى.
– ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی در جهت ارتقاء کیفیت تولید.
– ایجاد ارتباط مستقیم و رودر رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان به منظور آشنایی بهتر با نیازهای بازار مصرف.
– ایجاد و یا ارتقاء رویکرد صادرات محصول به سایر کشورها.
– تبادل فکر فناوری و محصول میان شرکت کنندگان داخلی و خارجی نمایشگاه و ایجاد ارتباط تجاری میان آنها.
– شناسایی واحدهای برتر در زمینه تولید ، بازرگانی و خدمات مرتبط با موضوع نمایشگاه.

زمینه های مشارکت:
معمارى/ طراحى
ساختمان
مشاوره
مهندسى
مدیریت امکانات
اتصالات و لوازم جانبى عمومى
نهادها و سازمان هاى دولتى وغیر دولتى و خصوصى
فناورى هاى سبز
گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع
طراحى داخلى
سرمایه گذارى
راه هاى فناورى اطلاعات
طراحى فضاى سبز
روشنایى
مدیریت لجستیک
مکانیک، برق و لوله کشى
برق/ ژنراتور
کیفیت و اعتبار بخشى
توسعه املاک و مستغلات
روش هاى استخدام و جذب نیروى انسانى
ایمنى
مدیریت ضایعات و …

در اولین دوره برگزاری این نمایشگاه غیبت تعداد زیادی از شرکت های فعال در این حوزه به چشم میخورد اما شرکت های مطرحی همچون شرکت مهندسان مشاور لیمان، توسعه بنای کسری، تجهیزات پزشکی اوحد، یکتا تهویه اروند، طب کاران ایرانیان، خزر الکتریک، مهندسین مشاور ایلود و … حضور داشتند.

در زیر لیست شرکت کنندگان در این نمایشگاه قرار گرفته است.

شرکت ارکان ارزش نیز به عنوان یکی از شرکت های پیشرو و مطرح در زمینه ی ساخت و بازسازی تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی امیدوار است در سال های آتی این نمایشگاه با حضور هرچه بیشتر شرکت های داخلی و خارجی برگزار شده تا با استقبال بیشتر از سوی مسئولین و متخصصین این حوزه گامی مثبت در جهت بهبود و اعتلای شرایط درمانی و بهداشتی کشور عزیزمان ایران برداشته شود.

۲۰۱۶-۰۱-۲۵_۱۲-۵۹-۳۱۲۰۱۶-۰۱-۲۵_۱۳-۰۰-۲۰

یک دیدگاه

  • متشكر از گزارش ارايه شده، به نظرم حضور كم رنگ وزارت بهداشت و تامين اجتماعي از طرف دولت به عنوان متوليان درمان وحتي تشكيلات و سازمانهاي خيريه و نهاد ها ، بيمه هاو…مشاهده ميشد.
    بايد ديد اين موضوع درمحدوديت ها و عدم اطلاع رساني مناسب بوده يا عوامل ديگري پنهان يا آشكار وجود دارد.
    از طرفي جاي خالي تامين كنندگان مالي در احداث بيمارستانها و مراكز بهداشتي كاملا مشهود بود.
    شيوه هاي جذب و تامين سرمايه احداث بناهاي درماني ، ضعف بزرگي است در تعريف پروژه هاي درماني كه حتي در تركيب با پتانسيل بالاي مهندسان مشاور و پيمانكاران و توليدكنندگان داخلي جاي خالي خود را نشان ميدهد.
    توجه خردمندانه به هرم جمعيتي و آمار سني و … نياز جامعه در بازسازي و بهسازي بيمارستانهاي موجود، احداث بناهاي درماني جديد را در آينده اي نه چندان دور نمايان ميكند، واين مهم نيازمند توجه و مشاركت دولتمردان و بخش خصوصي در ارايه راه حل هاي مناسب براي ارتقا بخش درمان كشور مي باشد.