پیمانکار رتبه یک تاسیسات

سیستم های CHP – آشنایی با فواید و مزایا کاربرد سیستم های CHP در یک بیمارستان
1397-10-20
سلنوئید ولو – آشنایی با انواع سلنوئید ولو­ ها یا شیرهای برقی از نظر عملکرد
1397-10-23
Show all

ترموستات‌های هوشمند – معرفی ترموستات‌های هوشمند و آشنایی با قابلیت های آنها

مترجم: احسان نجفی
دی ماه 97

 

5 چیزی که پیمانکاران تاسیساتی باید درمورد ترموستات‌های هوشمند بدانند

ترموستات‌های هوشمند

ترموستات‌های هوشمند به طور منظم به شما اجازه تنظیم درجه حرارت خانه را می‌دهند. ترموستات‌ها به منزله کنترل پنلی برای سیستم گرمایش و تهویه مطبوع خانه شما هستند. ترموستات‌های قابل برنامه ریزی به شما اجازه تنظیم درجه حرارت را می‌دهند و این ترموستات‌ها قادر به تغییر درجه حرارت بر اساس زمان‌های مختلف روز هستند.

امکاناتی مانند قابلیت کنترل از راه دور آب و هوای خانه، نشان دادن میزان مصرف انرژی در زمان واقعی و حتی قابلیت تنظیم اتوماتیک شرایط محیطی مثل رطوبت باعث افزایش توانمندی این تجهیزات ضروری شده است.

به عنوان مثال شما می‌توانید بعد از ترک خانه برای رفتن به کار آن­ها را خاموش کنید و پس از برگشتن به منزل در زمانی اندک خانه را به عملکرد مناسب به لحاظ آب و هوایی بر گردانید (بسته به فصل مورد نظر خنک یا گرم). بسیاری از ترموستات‌های هوشمند را می‌توان از طریق گوشی خود و با یک برنامه کاربردی مدیریت کرد. با استفاده از رابط کنترل از راه دور شما همیشه می‌توانید از هزینه‌های صرف شده برای گرمایش یا سرمایش مطلع باشید و از طریق برنامه‌ریزی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

قابلیت کنترل از راه دور باعث شده تا به ترموستات‌های هوشمند، ترموستات Wi-Fi نیز گفته شود. استفاده از تکنولوژی Wi-Fi در ترموستات‌ها باعث توانمند شدن و افزایش محبوبیت آن‌ها گردیده است و تا سال 2020 پیش بینی می‌شود که میزان فروش ترموستات‌های Wi-Fi از مدل‌های استاندارد دیجیتالی پیشی بگیرد. برای استفاده از این تغییر در بازار، پیمانکاران تاسیسات برق و مکانیک مایل به اضافه کردن تکنولوژیWi-Fi  در تجهیزات مورد استفاده خود هستند. به منظور ارائه بهترین و مؤثرترین راه حل برای صاحب خانه‌ها و صاحبان کسب و کار، چند نکته کلیدی وجود دارد که هر پیمانکار تاسیسات برق و مکانیک باید در مورد این محصولات بداند.

  1. قیمت و سودآوری

ترموستات‌های Wi-Fi به لحاظ عملکرد و ویژگی متفاوت هستند. مدل‌هایی در دسترس هستند که به پیمانکار تاسیسات امکان برآورده کردن انتظارات مشتریان را می‌دهد در حالی که حدود سود آوری شرکت را تعیین می‌کنند. سعی کنید، با عمده فروشی کار کنید که برای شما ترموستات Wi-Fi ای را پیدا کند که هم برای مشتریان مقرون به صرفه است و هم برای شرکت شما سودآور.

  1. نصب

در رابطه با فن آوری جدید ترموستات‌های هوشمند به مشتریان خود تذکر بدهید تا شاید به استفاده از این محصول جدید ترغیب شوند. اما اجازه ندارید که به هر نحو ممکن به فروش ترموستات‌های Wi-Fi اصرار بورزید. بسیاری از مدل‌های ترموستات Wi-Fi  به راحتی قابل نصب و راه اندازی هستند. اپلیکیشن موجود، تکنسین‌ها را از طریق نصب و راه اندازی آنلاین راهنمایی می‌کند. هیچ نوع نگرانی در مورد یادگیری فن آوری جدید این ترموستات‌ها و نصب آن‌ها وجود ندارد.

  1. توسعه کسب و کار

در هنگام نصب ترموستاتWi-Fi  در خانه یک مشتری و یا یک مرکز تجاری، شما فرصت منحصر به فردی برای ترویج شرکت خود دارید. بسیاری ازمدل‌های ترموستات Wi-Fi اجازه می‌دهد که شما به برنامه ترموستات اطلاعاتی مانند نام شرکت خود، اطلاعات تماس، و آرم شرکت را وارد کنید. هر زمان که مشتری شما از ترموستات و یا برنامه آن استفاده می‌کند، آن‌ها قادر به مشاهده نام شرکت شما خواهند بود. از طرفی اطلاعات شما هر بار که این تجهیزات نیازمند خدمات باشند به راحتی در دسترس مشتریان است.

 

 

  1. عدم نیاز به سیم C

در حالی که برخی از مدل‌های ترموستات Wi-Fi به سیم C نیاز دارند، بیش از 60 درصد از خانه‌ها فاقد این نوع سیم‌ها هستند. خوشبختانه بسیاری از ترموستات‌های Wi-Fi جدید به سیم C نیازی ندارند. چه سیم C باشد چه نباشد، آپشن‌های قابل استفاده تجهیزات باید برای هر موقعیت پیش رو کاربرد داشته باشند. بنابراین با این رویکرد شما همیشه می‌توانید پاسخگوی نیازهای مشتریان خود باشید.

  1. افزایش سطح آسایش

ترموستات‌های Wi-Fi تسهیلات بزرگی را به صاحبان خانه و کسب و کار ارائه می‌دهند. با وجود این تجهیزات در محل، آن‌ها قادر خواهند بود تا درجه حرارت و یا مشکلات دیگر را به راحتی تنظیم کنند. این ویژگی‌ها به کاربر اطمینان می‌دهد که عملکرد مورد انتظار آن‌ها برآورده خواهد شد. بیش از 70 درصد از صاحب خانه‌هایی که از ترموستات‌های قابل برنامه ریزی استفاده می‌کنند قادر به استفاده از ویژگی‌های صرفه جویی در انرژی این ترموستات‌ها نیستند، طوری که عنوان می‌کنند این تجهیزات انتظار آن‌ها را برآورده  نمی‌کند. ترموستات  Wi-Fiبه سادگی قابل راه اندازی و تنظیم شدن برای کاربر است و دسترسی از راه دور از مزایای این ترموستات‌ها است.

منابع:

 

  1. http://lifehacker.com/
  2. https://www.hvac.com/

 

یک دیدگاه