پیمانکار رتبه یک تاسیسات

تحول عظیم در نوسازی دفاتر مرکزی فورد
1395-03-16
درختان مکانیکی
1395-03-18
Show all

خانه ی شناور

خانه ی شناور

گردآورنده: آرمان محمدی
خرداد ۹۵

واترنست: یک واحد مسکونی شناور دوستدار طبیعت

این واحدهای مسکونی به وسیله آرشیتکت ایتالیایی ” جیانکارلو زما” و شرکت اکوفلولایف طراحی و تولید شده است. واترنست ۱۰۰ یک نمونه از این واحدهای مسکونی شناور در آب دوستدار طبیعت است. حدودا ۹۸% این واحدهای ۱۰۰ متری دایروی از مواد تجدیدپذیر تشکیل شده است؛ مانند ورقه های الوار یا آلومینیومی که در سقف ها استفاده می‌شود. نور آسمان، تراس ها و پنجره های بزرگ موجود در دورادور خانه امکان دستیابی به روشنایی کافی و مفید و همچنین نمای زیبای مشرف به آب دریاچه یا برکه را فراهم می سازد. پنل های فتوولتاییک تعبیه شده در سقف این واحدها می توانند تا kw4 از انرژی برق داخلی را تامین کنند. یک سیستم دقیق تهویه هوای طبیعی در ابعاد میکروسکوپی به عنوان یک سیستم تهویه کم مصرف خانگی در آن استفاده شده است.

ثقیب

اجزای تشکیل دهنده

این واحدها تماما از الوارهای چوبی ساخته شده اند. یک طراحی و تولید نوین در مقیاس صنعتی که در آن با استفاده از یک فرآیند پیشرفته فنی، از چوب طبیعی با قابلیت تحمل فشار قابل قبول و کم شدن مشکلات استفاده از چوب صلب استفاده می شود. همچنین این طراحی نوین از جنبه های مختلفی مانند تحمل پذیری وزن بالا، مقاومت و استحکام نو آوری و زیبایی دارای مزایای قابل توجهی است. یکی دیگر از مزایای الوارهای چوبی در طراحی این خانه ها، مقاومت آن ها در برابر آتش سوزی است؛ از آنجاییکه بین ورقه های الوار، از سطوح کربن استفاده می شود، فرآیند اشتعال بسیار کند شده و مقاومت در برابر حریق افزایش می یابد.

بب

بدنه و اسکلت

بدنه و اسکلت اصلی این واحدهای مسکونی تماما از آلومینیوم ساخته می شود. آلیاژی سبک و مقاوم در برابر فشارو خوردگی و کاملا تجدیدپذیر که به هیچ عملیات تعمیر و نگهداری نیاز ندارد. روی این اسکلت آلومینیومی یک روکش با کیفیت وجود دارد که از تزویج و به هم فشردن ۸ ماژول مقاوم در برابر نفوذ آب ساخته شده است. هر کدام از این ماژول ها از شبکه ها و جداره هایی تشکیل شده اند تا بتوانند پیکربندی اساسی واحدهای مسکونی را تشکیل دهند. استفاده از این ماژول های جدا از هم، حمل ساده این واحدها را با کانتینر یا کامیون ممکن می سازد.

لل

پنل های فتوولتاییک

تعداد ۶۰ قسمت از پنل های غیر هم اندازه روی سقف چوبی این خانه ها تعبیه می شود که توانایی تولید حداکثر ۴kw توان الکتریکی را داشته که این مقدار برای مصارف داخلی واحد مسکونی مصرف می شود. این پنل ها با نوع سنتی تفاوت هایی دارد، زیرا برای تولید برق به انرژی کمتری نیاز داشته و ازاینرو بیشتر از نوع سنتی دوستدار محیط زیست هستند. همچنین این پنل ها توانایی خمش برای پوشش هرگونه سقفی را دارند.

لب

سیستم تهویه

سیستم یکپارچه جریان هوا در واترنست ۱۰۰ به صورت یک سیستم تهویه فیلترشده از طریق شبکه های موجود در سقف و کف واحد مسکونی عمل می کند. این سیستم همراه با سیستم کنترل دما دارای مصرف انرژی پایین و قابلیت اطمینان مثال زدنی هستند.

عملکرد سیستم فاضلاب

واترنست دارای یک سیستم پیشرفته برای پالایش و فیلتر آب های مصرفی( حمام و آشپزخانه) است. این سیستم توانایی بازیافت کامل آب و یا پالایش فاضلاب برای ورود به برکه، رودخانه و یا دریا را دارد. تنها عملیات نگهداری و سرویس مورد نیاز، نظافت فیلتر داخلی از فاضلاب های بیولوژیکی به صورت هر ۶ ماه یک بار است. مخزنی با ظرفیت ۱۵۰۰ لیتر برای ذخیره آب پاکیزه در نظر گرفته شده است.

کف

کف واحد و تراس بزرگ آن که نمایی بسیار زیبا از آب و طبیعت پیرامون فراهم می سازد، به طور کامل از با کیفیت ترین نوع چوب ساج برای مقاومت در برابر تغییرات دما، رطوبت و اثر عوامل اتمسفری ساخته شده است. اندازه تخته ها برای جلوگیری از چکه و نشتی هنگام فشار بالا، به اندازه کافی بلند است.

یبی

آشپزخانه

آشپزخانه واترنست ۱۰۰ بسیار مدرن و جذاب است. این آشپزخانه از تکنولوژی کوریان دوپونت (DuPont Corian) برای سطح بهره برده است. همچنین از یک کامپوزیت قابل بازیافت که ۳/۲ آن از آلومینیوم تری هیدرات و ۳/۱ آن از پلیمر اکریلیک ساخته شده استفاده می شود که در برابر باکتری و کپک نیز بسیار مقاوم است.

بیبی

سیستم دامتیک(هوشمند)

داشتن این تکنولوژی از مزیت های بارز واترنست است. شما می توانید یک حایل فضایی را تنها با یک لمس انگشت به وجود بیاورید و با استفاده از آن موارد زیر را کنترل نمایید:

 • کنترل روشنایی: خاموش و روشن کردن یک یا چندین لامپ با استفاده از یک صفحه کلید
 • فراهم کردن خودکار روشنایی مسیرها برای جایابی سریع
 • اتوماسیون وسایل: کشیدن پرده ها، کنارزدن درپوش ها و سایر لوازم الکترونیکی بدون صرف انرژی
 • سیستم صدا: پخش آهنگ دلخواه و صدای مورد نظر از لیست پخش تهیه شده
 • ایجاد نمایشگر فضایی: با از نو ایجاد کردن آن از طریق یک لمس انگشت، امکان کنترل موارد فوق در زمان های مختلف وجود دارد
 • صرفه جویی انرژی: این سیستم به شما امکان پایش و نظارت بر دمای هوا و میزان آب مصرفی و مدیریت همزمان دمای هر نقطه از خانه را می دهد هرکدام از برنامه ها می توانند از طریق یک گوشی همراه و اپلیکیشن آن کنترل شود.

یلبق

سیستم هشدار

این تکنولوژی امنیت شما را تضمین می‌کند. مواردی مانند ورود افراد ناشناس، نشت گاز یا قطع برق به راحتی می تواند توسط این سیستم گزارش شود. موارد زیر این امکانات را نشان می دهند:

 • هشدار سرقت: تمامی اتاق ها و ورودی هارا کنترل و محافظت می‌کند. بدین گونه که در این موارد پیغامی از طریق تلفن، موبایل، پیامک یا ایمیل به آدرس مشخص شده ارسال می گردد.
 • دوربین مداربسته: پک کردن محلی و از راه دور تمامی اتاق ها از طریق یک سیستم مداربسته تلویزیونی انجام می گیرد
 • هشدار فنی: در این مواقع هشدار در مواردی مانند نشت آب و گاز یا قطعی برق داده شده و اقدام از پیش تعیین شده انجام می گیرد
 • سیستم ریست خودکار: این سیستم هنگام اضافه بار یا تخلیه الکتریکی در سیستم تهویه، از طریق قطع خودکار مدار، آن را ریست می کند. هرکدام از موارد بالا نیز با استفاده از یک گوشی همراه و اپلیکیشن مناسب پیاده سازی و به اشتراک گذاشته می شود.

این واحدها می توانند به عنوان دفترکار، کافه یا رستوران یا به صورت منزل مسکونی با ظرفیت ۴-۱ نفر استفاده شوند. قطر این واحدها ۱۲ متر بوده و می توانند با استفاده از نمای زیبایی که از قرار گرفتن آن در میان آب بوجود می آید، لحظات زیبایی را برای افراد ساکن در آن بوجود آورد.

منابع:

 1. www.alternative-energy-news.info
 2. www.ecoflolife.com/technology/

یک دیدگاه