پیمانکار رتبه یک تاسیسات

آیا می خواهید یک پیمانکار ساخت و ساز شوید؟
2017-06-13
عرضه آب آشامیدنی با فناوری‌های جدید
2017-06-15
Show all

رنگ آمیزی بوسیله LEDها

 رنگ آمیزی بوسیله  LEDها

گردآورنده: جمال محمدی
خرداد ماه 96

کارشناسان هنری برای رنگ آمیزی پل هوایی واقع در دانشگاه پزشکی سن آنتونیو(San Antonio) دست به دامن لامپ های LED شده اند.

رنگ آمیزی بوسیله LEDهاآنسن سیل(Ansen Seale) هنرمند محلی سن آنتنیو، به کمک لامپ های LED حس تعامل شما را با کارمندان بیمارستان فعال می کند.

این پروژه در سال ۲۰۱۴ توسط تیمی متشکل از سیستم سلامت دانشگاه سن آنتونیو، شرکت معماری پرکینس+ ویل(Perkins+Will)، شرکت های ساخت و ساز وان (Vaughn Construction)، لیتون(Layton) و غیره کامل شد، برج جدید دانشگاه پزشکی سن آنتونیو شامل بیش از ۱۲۰۰ قطعه هنری است که در مکان های عمومی و زمین های اطراف دانشگاه به نمایش در آمده اند. به عنوان نمونه، با اجرای طرحی بوسیله ۴۲ صفحه نمایش LED آرایه ای از رنگ ها در پل هوایی که بیمارستان را به گاراژ پارکینگ وصل می کند به ارمغان آمده است، نور اضافه شده به طریقی می تواند به سادگی قسمتی هماهنگ با کل مجموعه باشد.

این مجموعه که توسط هنرمند محلی آنسن سیل و با همکاری هیئت مدیره بیمارستان، مهندسین الکترونیک و متخصصین شیشه خلق شده، از لامپ های LED، تکیه گاه های فولادی و صفحات شیشه ای ساخته شده که هنگام عبور افراد از پل روشن شده و یک نوع حس تعامل را در شما فعال می کند. به محض عبور افراد از میان صفحات LED رنگ صفحات تغییر کرده و هنگامیکه فرد دور می شود به رنگ های اصلی خود بازمی گردند. برای اعضای کارکنان بیمارستان بسته به اینکه سر کار بیایند یا خارج شوند اثر بجا مانده پشت سرشان فرق می کند.

رنگ آمیزی بوسیله LEDهاهنگام شب صفحات شیشه ای همزمان با عبور و مرور مردم در بیمارستان، به کمک رنگین کمانی از رنگ ها پل را نورانی می کنند. مجموعه  LEDها از محیط اطراف بیمارستان منظره ای منحصر به فرد و پرانرژی به فضای رفت آمد می بخشد. پخش موسیقی بی کلام از طریق وسایل تولیدکننده موسیقی که در مجموعه کار گذاشته شده اند یک نوع احساس آرامش و راحتی را در افراد حین عبور از پل بوجود میآورد.

 LEDهای رنگ متغیر چگونه کار می کنند؟

LED های رنگ متغیر به جای یک لامپ LED، مجموعه ای از سه لامپ LED به مراه یک کامپیوتر کوچک است که آنها را بکار می اندازد. LED از رنگ های آبی، سبز و قرمز ساخته شده که هر کدام بوسیله یک میکروکنترلر کنترل می شوند. با توجه به اینکه پایه  LEDها بجای اجزای LED به میکروکنترلر وصل شده، دیگر نیاز به مقاومت تنظیم کننده جریان الکتریکی نیست.

رنگ آمیزی بوسیله LEDهامیکروکنترلر قادر است هر کدام از لامپ ها روشن یا خاموش کند، در نتیجه زمانیکه فقط لامپ قرمز روشن است نور خروجی LED قرمز خواهد بود. زمانیکه لامپ آبی روشن است، خروجی آبی و اگر هر دو لامپ قرمز و آبی روشن باشند رنگ LED به رنگ ارغوانی تغییر خواهد کرد. بطور مشابه ترکیب قرمز و سبز زرد خواهد شد و ترکیب آبی و سبز فیروزه ای می شود.

رنگ آمیزی بوسیله LEDهااگرچه  LEDها برای تغییر رنگ از شش رنگ ذکر شده بالا استفاده می کنند، این رنگ ها به آرامی از یکی به دیگری تغییر می کنند. ولی هنوز با استفاده از سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی اینکار انجام می شود. اگر LED قرمز با LED آبی ترکیب شود، ولی تنها از ۵۰% روشنایی LED آبی استفاده شود در نتیجه رنگ حاصله وسط رنگ قرمز و ارغوانی خواهد شد.

رنگ آمیزی بوسیله LEDهادر حالیکه LED قرمز روشن است، اگر روشنایی LED آبی به آرامی ۰% تا ۱۰۰% به آرامی تغییر کند آنگاه رنگ حاصله به آرامی از قرمز بسمت ارغوانی تغییر خواهد کرد.

LED های استاندارد با سرعت ۱۰۰ بار در ثانیه خاموش و روشن می شوند، که با توجه به چشم انسان بنظر می رسد که بطور پیوسته روشن است. اگر به همان اندازه که LED روشن است به همان اندازه نیز خاموش باشد، بنابراین ۵۰% زمانیکه LED روشن است حداکثر روشنایی را دارد.

رنگ آمیزی بوسیله LEDهاهمچین روشی برای سه لامپ LED داخل  LEDهای رنگ متغیر نیز میتواند انجام شود. این بدان معنی است که می توانیم هر مقدار از رنگ های قرمز، سبز و آبی را برای ساخت رنگ مورد نظر با هم ترکیب کنیم. یک بار دیگر به تغییرات بوجود آمده از قرمز تا ارغوانی نگاه کنید، اگر LED آبی در اوایل کاملا خاموش باشد و سپس به میزان یکسان روشن و خاموش شود و در آخر کاملا روشن شود شاهد خواهیم بود که به میزان دلخواه میتوانیم رنگ را عوض کنیم.

رنگ آمیزی بوسیله LEDها منبع:

www.bdcnetwork.com

www.kitronik.co.uk

 

یک دیدگاه