پیمانکار رتبه یک تاسیسات

مصرف انرژی – مدیریت مصرف انرژی سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان ها
1396-12-02
روشنایی هوشمند – روشنایی هوشمندانه فضای داخلی با نور طبیعی خورشید
1396-12-05
Show all

تهویه مطبوع – آشنایی با سیستم تهویه مطبوع مجهز به باتری های یخی

 سیستم تهویه مطبوع مجهز به باتری های یخی

گردآورنده: مریم مصطفی نظری
اسفند ماه 96

مقدمه

امروزه انتخاب و استفاده از سیستم های نوین تاسیسات و تهویه مطبوع یکی از دغدغه های اصلی مجریان تاسیسات در اجرای تاسیسات مجموعه های مسکونی و تجاری است. توان مصرفی و هزینه های انرژی بالا بسیاری از افراد را از داشتن سرمایشی و گرمایشی محروم می کند. علاوه بر این ایجاد آلودگی های زیست محیطی و صوتی بواسطه استفاده از سیستم های تهویه مطبوع سنتی منجر به وارد کردن صدمات بسیاری به محیط زیست می شود. شرکت Ice Energy مستقر در کالیفرنیا در سال 2003 با این چشم انداز تاسیس شد که ذخیره انرژی حرارتی قادر به تبدیل سیستم های تهویه هوا ناکارآمد و آلوده به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی پاک است که نه تنها باری بر روی شبکه سراسری نبوده بلکه قادر به کاهش هزینه های مصرفی به خصوص در اوج مصرف هستند. این شرکت در سال 2005 با ارائه فناوری بسیار کاربردی خود در زمینه سیستم های سرمایشی قادر به دریافت جایزه در زمینه تاسیسات تهویه مطبوع شد. IceBear  این امکان را به شما می دهد تا علاوه بر داشتن یک سیستم خنک کننده قابل اعتماد و کارآمد در مصرف برق و آب نیز صرفه جویی کنید و نه تنها هزینه های برق مصرفی کاهش می یابد بلکه در انتشار دی اکسید کربن نیز کمک بزرگی می شود.

سیستم تهویه مطبوع مجهز به باتری های یخی

آشنایی با سیستم تهویه مطبوع خنک کننده IceBear

IceBear  ترکیبی از ذخیره کننده انرژی حرارتی شرکت Ice Energy و فناوری های شبکه هوشمند با هدف خنک کنندگی یکپارچه در یک واحد منسجم آماده نصب است. استفاده از باتری های یخی یکی از راهکارهای مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست به منظور کنترل شرایط آب و هوای محیط داخلی و تاسیسات ساختمان های مسکونی است. اما شرکت Ice Energy با ارائه IceBear بر این باور است که استفاده از باتری های یخی پاسخ مناسبی برای جایگزین کردن سیستم های تهویه مطبوع ناکارآمد با سیستم های مصرف بهینه است.

 سیستم تهویه مطبوع مجهز به باتری های یخی  IceBear برای کاربردهای مسکونی و تجاری ارائه شده است که در طول ساعات غیر پیک مصرف قادر به ذخیره انرژی سرمایشی بواسطه انجماد آب در یک مخزن عایق است در حالی که همزمان منزل شما را نیز خنک می کند. در طول ساعات اوج مصرف انرژی سرمایشی ذخیره شده به شکل یخ را به صورت سرما تا مدت زمان چهار ساعت تحویل داده که در این شرایط توان مصرفی آن تنها 5 درصد مصرف در شرایط معمولی است به طوری که بر اساس گزارشات ثبت شده در زمان اوج مصرف تا 6 ساعت در روز قادر به کاهش 95 درصد برق مصرفی است که به طور کلی منجر به صرفه جویی تا 40 درصد انرژی می شود.

این شرکت مدعی آن شده است که سیستم های خنک کننده آنها تضمینی برای کاهش هزینه های مصرفی است در حالی که قادر به خنک کردن هوا با فناوری های سازگار با محیط زیست بوده و فضای کمتری را نسبت به واحدهای تاسیساتی تهویه مطبوع  HVAC معمولی اشغال می کند. IceBear بر اساس مفهوم ساده ای طراحی شده است، یخ سرد است و قادر است هوا را خنک کند، اما در عین حال سیستمی حرفه ای و پیشرفته بوده که به صورت کاملا هوشمند و انعطاف پذیر طراحی شده است و پاسخ گوی مناسبی برای خواسته های جهان مدرن امروز است.

در واقع این واحدهای کارآمد اساسا از یخ برای سرمایش استفاده می کنند که به انرژی کمی نیاز دارد و در نتیجه آن هوای منزل شما نیز خنک می شود. IceBear  طبق گزارشات ارائه شده قادر است به مدت چهار ساعت از هوای سرد بواسطه یخ های خود با کمپرسور خاموش برای خنک کردن ساختمان استفاده کند که به معنای استفاده انرژی کمتر نسبت به سیستم های تهویه مطبوع معمولی است. IceBear  در خارج از ساختمان درست همانند واحدهای تهویه مطبوع (HVAC) هوای مرکزی سنتی قابل نصب بوده و در این حالت می تواند با سیستم های لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی خانه ادغام شود و یا برای خانه های فاقد سیستم لوله کشی به صورت سیستم های کوچک تقسیم فاقد لوله کشی استفاده شوند. این سیستم ها هوشمند بوده و دارای قابلیت نظارت و کنترل از راه دور هستند همچنین به عنوان یک میزبان این امکان را به صاحب خانه می دهد تا در صفحه مانیتورینگ آن میزان مصرف انرژی آن برای تاسیسات سرمایشی و گرمایشی (HVAC) را مشاهده کند.

منبع:

www.ice-energy.com

 

یک دیدگاه