پیمانکار رتبه یک تاسیسات

نیروگاه زمین گرمایی- چگونه یک نیروگاه زمین گرمایی کار می کند؟
1398-02-24
تحلیل اقتصادی و مصرف انرژی ساختمان های هوشمند MEGA(قسمت اول)
ساختمان هوشمند MEGA – تحلیل اقتصادی و مصرف انرژی در ساختمان هوشمند MEGA
1398-02-26
Show all

8 اشتباهی که باعث آزار و از دست دادن مخاطبین شما در شبکه های اجتماعی می شود

شبکه های اجتماعی
مترجم:محسن قنبرنژاد
اردیبهشت ماه 98

 

شبکه های اجتماعی

همه بازاریابان و فروشندگان، تمایل دارند که مطالب مفید و جذابی را برای مخاطبین خود در شبکه های اجتماعی ارائه دهند. اگر چه این کار بسیار مطلوب به نظر می رسد، اما در صورتی که در محتوای مطالب منتشر شده دقت کافی وجود نداشته باشد، ممکن است نتایج عکس داشته باشد و منجر به واکنش منفی کاربران شود. لذا با توجه به اهمیت محتوایی مطالب منتشر شده، شرکت ها و برند هایی که در فعالیت دارند، بایستی توجه ویژه ای نسبت به علایق مخاطبین خود داشته باشند.

کمپانی Adobe اخیراً مطالعه ای بر روی 1000 نفر از مشتریان و مخاطبین خود در آمریکا انجام داده است و طی آن مشخص می کند که چه محتواهایی در مورد برندها باعث آزار کاربران خواهد شد. در ادامه این عوامل توضیح داده خواهد شد:

39 درصد: زیاده ­گویی و محتوای ضعیف نوشتاری

انسان جایزالخطاست و هنگامی که حجم مطالب منتشرشده افزایش می یابد، احتمال بروز خطاهای نوشتاری وجود خواهد داشت. در نظر داشته باشید که این اشتباهات در ذهن مخاطبین تاثیر منفی خواهند داشت. برای رفع این مشکل در انتشار مطالب بسیار دقت داشته باشید و از تیمی جداگانه به منظور ویرایش و بررسی محتوایی مطالب استفاده کنید. مخاطبان همواره تمایل دارند اطلاعات را به شکلی بسیار ساده و با بیانی شیوا دریافت کنند.

 

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی

 

28 درصد: طراحی سایت ضعیف

شکل ظاهری صفحات مجازی از مهمترین مواردی است که همواره بایستی به آن توجه داشت. در صورتی که احساس می کنید سایت و یا صفحه شما در هر یک از شبکه های اجتماعی دلنشین و مورد پسند مخاطبین نیست، حتما از یک تیم متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

اکثر مخاطبین از دادن اطلاعات بسیار خصوصی در مورد خودشان احساس رضایت ندارند

کسب اطلاعات شخصی در مورد کاربران در تشخیص روش های تبلیغاتی بسیار موثر است؛ اما در صورتی که اطلاعات بسیار خصوصی را از کاربر درخواست کنید ممکن است باعث شک و بعضاً ترس وی شود. چرا که این احتمال را می دهد که ممکن است این اطلاعات در جاهای دیگری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

لذا اطلاعات درخواستی باید در حدی باشند که تنها به حوزه کاری شما مربوط شود و اطلاعاتی بیشتر از حد نیاز از کاربر تقاضا نکند.

 

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی

 

23 درصد: مطالب تکراری و غیر مفید

برندها و شرکت های مختلف به طور پیوسته در حال انتشار مطالب مختلف در حوزه های کاری و فعالیت خود می باشند؛ با این حجم از رقابتی که در انتشار مطالب وجود دارد باید توجه داشت که محتوای منتشر شده باید ” تولید ” شده باشد و نه صرفاً کپی برداری از سایر منابع. در صورتی که مطالب منتشر شده توسط شما قبلاً توسط یک یا چند برند دیگر منتشر شده باشد، این کار تاثیری منفی بر دید مخاطب نسبت به کار شما خواهد داشت.

کاربران معمولاً نسبت به مطالبی که به آن ها ربط پیدا نمی کند و مورد علاقه شان نیست، احساس خوبی ندارند

همانطور که پیش تر بیان شد، کاربران از ارائه اطلاعات بسیار خصوصی در مورد خود رضایت ندارند، از سوی دیگر علاقه مند به مطالعه مطالبی هستند که با خصوصیات و علایق آن ها همخوانی داشته باشد؛ لذا همواره بایستی در کسب اطلاعات شخصی تعادل وجود داشته باشد تا در عین حال که به حریم شخصی افراد تجاوز نشود، برخی اطلاعات مهم و مفید در مورد آن ها کسب شود. با داشتن برخی اطلاعات در مورد کاربران می توان مطالب جذاب و مورد علاقه شان را به آن ها پیشنهاد کرد.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی

 درصد: مطالب منتشر شده مناسب تمام دستگاه های الکترونیکی نیستند

با توجه به اینکه امروزه دستگاه های مختلفی برای برقراری ارتباط در فضای مجازی استفاده می شود ( اعم از لپتاپ، موبایل، تبلت و … ) باید این نکته را در نظر داشت که مطالب منتشر شده شامل متن، تصاویر و فیلم ها باید در تمامی این دستگاه ها به راحتی قابل دسترسی باشند و کاربر برای مشاهده آن ها با مشکلی روبرو نشود.

19 درصد: مطالب فاقد عکس و یا فیلم

علی رغم اینکه مردم از مطالعه لذت می برند، اما مطالب همراه با فیلم و یا عکس های جذاب را ترجیح می دهند. لذا همواره باید این را در نظر داشت که برای جلوگیری از خستگی کاربر، در میان متن های منتشر شده از تصاویر و فیلم های متناسب با محتوای متن استفاده کرد.

16 درصد: مطالب تکراری در مورد محصولات قدیمی و محصولاتی که قبلاً توسط کاربر خریداری شده

همواره باید در نظر داشت که هم مشتریان برند شما و هم افرادی که تاکنون از شما خریدی انجام نداده اند و یا از خدمات شما استفاده نکرده اند، مطالب منتشر شده را مطالعه می کنند. لذا ضمن ارائه مطالب پیرامون محصولات خود به منظور جذب مشتریان و مخاطبین جدید، باید در نظر داشت که مطالب منتشر شده برای مشتریان قدیمی شما نیز جذابیت داشته باشند و باعث خستگی آن ها نشود.

با در نظر داشتن نکات بالا می توانید میزان رضایت مخاطبین از کسب و کار خود را بهبود بخشیده و توجه افراد بیشتری را نسبت به محصولات و خدمات خود جلب کنید. در نهایت اگر با رعایت روش های ذکر شده برخی از آن ها باز هم علاقه ای به مطالب شما نداشتند، بدانید که قطعاً قصد خرید محصولات شما را ندارند!

 

منبع:

 

https://www.socialmediatoday.com/news/8-ways-that-your-social-media-content-is-annoying-your-audience/554091/

یک دیدگاه