پیمانکار رتبه یک تاسیسات

آینده ی صنعت تاسیسات
1395-02-04
نمایشگاه فرصت ها
1395-02-10
Show all

معرفی پردیس پارک ملت در وبسایت Archdaily

معرفی پردیس پارک ملت در وبسایت Archdaily

sshot-1

وبسایت Archdaily یکی از معتبرترین وبسایت های معماری، که به معرفی معماری بناهای مطرح در سراسر دنیا می پردازد، به معرفی و تشریح ساختمان پردیس پارک ملت تهران یکی از  پروژه های بزرگ شرکت ارکان ارزش پرداخته است.

پردیس پارک ملت واقع در منطقه ی ۳ تهران در پارک ملت با زمینی با مساحت ۶۰۰۰ متر مربع و در سمت جنوب شرق پارک ساخته شده است. این پروژه شامل ۴ سالن سینما، هرکدام به ظرفیت ۳۰۰ نفر، نمایشگاه، رستوران، کافی شاپ، کتاب فروشی، فروشگاه ها، دفاتر و بخش های خدماتی می شود.

معماری این بنا که به نوعی نمادی از تحرک و پویایی است کاملآ متناسب با محیط پارک و چشم انداز کوه های شمال تهران می باشد.

  پردیس سینمایی پارک ملت که رتبه نخست ساختمان‌های عمومی جایزه معمار سال ۱۳۸۷ ، عنوان پروژه منتخب در فستیوال ۲۰۰۹ بارسلونا و جایزه انجمن بتن را به خود اختصاص داده است توسط رضا دانشمیر،دانش‌آموخته دانشگاه علم و صنعت در سال ۱۳۷۰ و به همراه همسرش کاترین اسپریدونف (موسسان شرکت مهندسان مشاور حرکت سیال) طراحی شده است. پیمانکار ساختمانی این پروژه ی بزرگ شرکت نیکان نیرو به مدیریت عاملی جناب آقای مهندس ناصر پاریاب و مجری و پیمانکار تاسیسات برقی و مکانیکی کل مجموعه نیز که یکی از بالاترین راندمان های مصرف انرژی در بناهای مدرن را داراست توسط شرکت ارکان ارزش با مدیریت عاملی جناب آقای مهندس بهزاد نقی زاده صورت گرفته است.

مختصری از تاسیسات پردیس سینمائی پارک ملت تهران

Panorama 87-9-26 (2)

پردیس سینمائی پارک ملت تهران واقع در ضلع جنوبی پارک ملت با زیربنای حدود ۱۶۰۰۰ مترمربع با امکانات و تاسیسات پیشرفته و روز جهانی طراحی و اجرا شده است، تولید انرژی حرارتی و برودتی در این مجموعه با اتکاء به دانش فنی و پتانسیل داخل کشور توسط سه دستگاه دیگ و دو دستگاه چیلر جذبی تامین می گردد. رعایت در طراحی و تعبیه فضاهای تاسیساتی به صورت عمودی و بر روی هم این امکان را فراهم آورده است که توزیع انرژی با حفظ موازین فنی و سهولت بهره برداری و نگهداری و عمر طولانی از موتورخانه به نقاط انتهائی مصرف در تونل تاسیساتی آدم رو و رایزرهای عمودی اجرا شوند.

در پروژه فوق بدلیل فراهم آوردن شرایط آسایش علاوه بر کنترل درجه حرارت و رطوبت،میزان هوای تازه و انتقال صدا و آلودگی و مقدار گردش هوا مورد نظر بوده و ۲۲ دستگاه هوارسان عهده دار تامین موارد فوق می باشند.

melat

مجتمع از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان موسوم به BMS به صورت کامل برخوردار است این سیستم علاوه بر صرفه جوئی در مصرف انرژی و صحت عملکرد دستگاهها به مسائلی شامل خطر، اطفاء و اعلام حریق و امنیتی و کنترل تردد و کنترل روشنائی و توزیع برق احاطه دارد.

مجموعه از سیستم تمام اضطراری برق دارای ۲ دستگاه مولد بهره می برد.

پیش بینی های لازم در خصوص ذخیره و تامین فشار آب مصرفی و آتش نشانی با در نظر گرفتن بوستر پمپ های مربوطه و دو عدد مخزن ذخیره بتنی آب به ظرفیت ۱۵۰ مترمکعب در مجاورت پروژه ملحوظ و اجرا شده است.

تردد در طبقات با استفاده از پله های برقی و آسانسورها پیش بینی شده ، همچنین پروژه فوق به سیستم اطفاء حریق با رعایت استانداردها شامل جعبه و شیلنگ و کپسول و اعلام حریق به صورت   آدرس پذیر مجهز می باشد. فاضلاب مجموعه پس از تصفیه غیر هوازی با امکان اتصال به شبکه فاضلاب شهری دفع می گردد.

در اجرای پروژه ، نوآوری در استفاده از مصالح جدید خصوصاً در توزیع هوای سالن های سینما با استفاده از مصالح غیر فلزی بدون نیاز به عایق حرارتی و صوتی و استفاده از لوله های پلاستیکی استاندارد توزیع آب مصرفی و نورپردازی مورد نظر بوده است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده ی عکس های تاسیسات پردیس پارک ملت لطفا کلیک نمایید

یک دیدگاه