پیمانکار رتبه یک تاسیسات

معرفی پردیس پارک ملت در وبسایت Archdaily
1395-02-07
ساختمان­ های سبز
1395-02-13
Show all

نمایشگاه فرصت ها

برگزاری نمایشگاه فرصت ها

۷

در دنیای امروز با تحولات لحظه ای و ارتباطات جهانی، برگزاری نمایشگاه ها یک امر لازم و ضروری به حساب می آید که از تغییرات روز افزون تکنولوژی و ظهور کالاهای جدید خبر داده و باعث افزایش ارتباط تولید کننده با مصرف کننده فارغ از هرگونه واسطه ای می شود.

در نمایشگاه های بین المللی فراتر از علل یاد شده، دلایلی همچون افزایش حجم مبادلات بازرگانی، توسعه ی همکاری های اقتصادی، افزایش سطح تولید، تبادل اطلاعات و دانش فنی، انتقال تکنولوژی، توسعه و گسترش ارتباطات جهانی و توسعه و گسترش صادرات کالا و خدمات، مد نظر هستند. در سال ۱۳۹۴، نمایشگاه بین المللی تخصصی مصالح ساختمانی و تجهیزات و تکنولوژی محیط زیست با برگزاری اولین دوره ی خود توانست به عنوان اولین سکوی بین المللی در ایران در جهت تامین نیازهای اساسی، خود را ثبت برساند و امسال نیز با حضور بیش از ۳۴۰ شرکت خارجی از ۳۴ کشور جهان و افزایش ۷۲ درصدی نسبت به سال گذشته در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار و بعد از ۴ روز به کار خود پایان داد.

در این دوره کشورهای ایتالیا، اتریش، آلمان، فرانسه، انگلیس، چک، هلند، مجارستان، پرتقال، روسیه، سوئیس، تایوان، امارات، ترکیه و … حضور پیدا کردند که با ارائه توانمندی های خود  در حوزه ی اجرای پروژه ها و طرح های عمرانی، با شرکت و سازمان های مختلف ایرانی مذاکرات و جلسات مختلفی را برگزار نمودند.

۵

کالاهای ارائه شده در این نمایشگاه در دسته های مصالح ساختمانی، ماشین آلات سنگین، سنگ های طبیعی، انرژی، روشنایی و بخش تاسیسات (سرمایشی-گرمایشی) برگزار گردید. در نمایشگاه های بین المللی مشابه حضور بی هدف و غیر تخصصی گروه زیادی از بازدیدکنندگان به چشم میخورد اما در این نمایشگاه با توجه به اینکه تنها کشورهای خارجی شرکت داشتند به نظر می رسید که بازدیدکنندگان نیز کالآ به صورت هدفمندانه در این نمایشگاه حضور پیدا کرده اند.

برگزاری این نمایشگاه با حضور پررنگ کشورهای مطرح خارجی، خود یکی از نشانه های برچیده شدن تحریم های ناعادلانه علیه جمهوری اسلامی ایران است که امید است با اراده ی ملی شکل گرفته در بهبود شرایط و افزایش ارتباطات موثر جهانی، شرایط مساعد برای سرمایه گزاران خارجی فراهم گردد تا بازار صنعت و خدمات به خصوص در زمینه های ساختمانی و تاسیساتی به جایگاه اصلی خود بازگردد.

۳

یک دیدگاه