پیمانکار رتبه یک تاسیسات

هوشمند سازی ساختمان ها – سیستم های اتوماسیون ساختمان در دنیای اینترنت اشیا
1397-10-11
کنترل رطوبت محیط- آشنایی با چگونگی کارکرد سیستم های کنترل رطوبت محیط
1397-10-13
Show all

هیترها – توصیه هایی برای حل مشکلات رایج سیستم های گرمایشی در فصل زمستان

مترجم: احسان نجفی
دی ماه 97

 

آشنایی با سیستم های گرمایشی - مشکلات رایج هیترها

 

در این مقاله 10 مشکل رایجی که در هیترها به وجود می‌آید لیست شده و توصیه‌های لازم برای تعمیر و حل مشکلات توضیح داده شده است.

وقتی که فصل زمستان می‌آید و هوا سرد می‌شود، بسیاری از مردم به خاطر بروز مشکل در هیترها  سیستم گرمایشی منزل خود به متخصصان مراجعه می‌کنند. بروز این مشکلات در محیط مسکونی یا تجاری باعث اذیت شدن ساکنین می‌شود. با دانستن این که هیترها چه مشکلات رایجی دارند، می‌توان اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز آن‌ها انجام داد.

1.عدم انجام تعمیرات و نگهداری از هیترها 

شما می‌توانید برنامه ریزی سالانه‌ای را به منظور تعمیر و نگهداری و بازرسی هیترها ترتیب دهید که می‌تواند از بروز مشکلات غیر منتظره جلوگیری کند. این بازرسی‌های معمول می‌تواند باعث کارکرد مؤثر و قابل اعتماد لوازم خانگی شود. به علاوه می‌توان برای داشتن ساختمانی ایمن، کلیه تاسیسات ساختمانی را سالانه یک بار مورد بازرسی و تعمیرات قرار داد. به خاطر نبود تخصص در بسیاری از افراد، توصیه می‌شود که انجام بازرسی و سرویس تاسیسات به شرکت‌های تاسیساتی محول شود.

 1. فیلتر کثیف

فیلتر هوای کثیف یا مسدود، جریان هوا را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که انجام کار هیترها با مشکل همراه شود. در بعضی مواقع فیلتر کثیف باعث صدمه دیدن لیمیت سوئیچ می‌شود که با این کلید فن کنترل می‌شود.

 1. استهلاک و فرسودگی

استهلاک می‌تواند باعث ایجاد مشکلات در جریان هوا شود، مشکلات مربوط به کنترل حرارت و یا حتی گرمای بیش از حد نمونه‌ای از این مشکلات هستند.

 1. مشکلات فندک الکتریکی یا کنترل پیلوت

یک فندک و یا پیلوت معیوب می‌تواند باعث ایجاد مشکل در گرم کردن خانه و یا یک محیط تجاری شود. مشکلات مربوط به ترموکوپل و خاموش شدن وسیله ممکن است در اثر خاموش شدن پیلوت اتفاق بیافتد.

 1. ترموستات خراب

ترموستات معیوب می‌تواند منجر به ایجاد مشکلاتی در فن یا سطح راحتی شود.

 1. هیتر اصلا گرم نمی‌کند!

هیترهایی که وظیفه اصلی خود را انجام نمی‌دهد ممکن است مشکلاتی در تنظیمات ترموستات، برق، گاز و یا پیلوت داشته باشد.

 1. هیتر به اندازه کافی گرم نمی‌کند

علاوه بر اینکه انسداد فیلتر ممکن است باعث این پدیده گردد، هیترهای با ظرفیت گرمایش مشخص نیز برای فضایی بیش از حد بزرگ مناسب نخواهد بود.

 1. سیکل مکرر روشن و خاموش

خاموش و روشن کردن مکرر ممکن است باعث انسداد فیلتر، جریان هوای نامناسب یا از بین رفتن تنظیمات ترموستات شود.

 1. دمنده به طور مداوم کار می‌کند

مشکل مربوط به دمنده ممکن است به خاطر لیمیت سوئیچ باشد که با تعویض آن مشکل مرتفع خواهد شد.

 • هیتر بسیار پر سر و صداست!

صدای غرغر ، تق و تق و جیر جیر برای یک هیتر طبیعی نیست. این صداها ممکن است به خاطر وجود مشکل مکانیکی، کاهش جریان هوا و یا انسداد مشعل باشد.

نکات هیتر و مشاوره برای تعمیرات

 • فیلتر هوا را عوض کنید : فیلتر هوای کثیف منجر به بسیاری از مشکلات هیتر می‌شود. بر اساس دستورات سازنده هیتر، ماهی یک بار فیلتر را عوض کنید یا تمیز کنید. تعمیر حرفه‌ای هیترها می‌تواند چگونگی انجام این کار را نشان دهد.
 • ترموستات را چک کنید : اگر شما ملاحظه کردید که هیترها هیچگونه گرمایشی ندارد، سطح باتری ترموستات را چک کنید. در بعضی از مدل‌ها تعویض باتری نیازمند داشتن مهارت است.
آشنایی با سیستم های گرمایشی - مشکلات رایج هیترها

آشنایی با سیستم های گرمایشی – مشکلات رایج هیترها

هنگامی که فن دمنده خاموش نمی‌شود یا دور موتور هیتر  بیش از حد است، تنظیمات ترموستات را بررسی کنید. تنظیمات فن باید روی اتوماتیک باشد.

اگر به نظر می‌رسد گرمایش هیترها به اندازه کافی نیست، تنظیمات ترموستات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در حالت گرما است. سپس درجه حرارت را بررسی کنید تا مطمئن شوید که دمای تنظیم بالاتر از دمای فعلی اتاق باشد.

اگر هیچ کدام از این راه حل‌ها کار نکرد، شما ممکن است نیاز به خرید یک هیتر جدید داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که ترموستات هیتر جدید به لحاظ توانایی و ظرفیت با ترموستات هیتر قبلی مطابقت می‌کند تا اینکه شما با مشکلات آتی روبرو نشوید.

 • دکمه قطع مدار و منبع تغذیه را بررسی کنید : اگر هیترها هنگام کار متوقف شوند و یا ترموستات صفحه را سفید نشان داد، بررسی کنید که آیا قطع کننده مدار عمل کرده یا یک فیوز پریده است. همچنین، مطمئن شوید سیم برق به پریز وصل باشد.
 • تعمیر و نگهداری : هر سال در پایان تابستان و یا آغاز پاییز یک متخصص تعمیرکار استخدام کنید تا هیتر را بازرسی و نگهداری کند. این کار باعث می‌شود که دستگاه برای آمدن آب و هوای سرد و رفع مشکلات آماده باشد در حالی که خرابی و یا تعمیرات در طول ماه‌های زمستان می‌تواند هزینه گرانتری داشته باشد.
 • نصب و راه اندازی هیتر: اگر شما نیاز به جایگزین هیتر دارید با استفاده از پیمانکار متخصص هیتر، برای تعیین نوع و اندازه آن برای خانه خود و یا فضای تجاری اقدام کنید.
 • کنترل سیستم احتراق و یا روشن بودن پیلوت : این مشکلات ممکن است به خاطر انسداد اجزا و یا وسایل الکتریکی معیوب ایجاد شود که در این صورت هیتر را به متخصص نشان دهید.
 • مشکلات مکانیکی : تحت این شرایط اجازه دهید تا یک متخصص مشکلات مربوط به فرسودگی را حل کند مگر در مواردی که شما آموزش تعمیر هیتر را دیده باشید. در غیر این صورت ممکن است ضمانت روی دستگاه را از اعتبار بیاندازید یا به طور تصادفی باعث یک مشکل بزرگتر شوید.
 • مشکلات گاز طبیعی و پروپان : هنگامی که شما گمان کردید مشکلات بابت گاز یا شیر به دلیل نقص در عملکرد رگولاتور فشار گاز است با متخصص حرفه‌ای به منظور کمک رساندن تماس بگیرید.

منبع:

http://www.aaaheatingandcoolinginc.com/

یک دیدگاه