پیمانکار رتبه یک تاسیسات

تاسیسات خنک کاری سرورهای گوگل
1394-08-13
برج های سبز و مدرن سنگاپور – آشنایی با برج های سبز و مدرن سنگاپور
1394-08-28
Show all

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق

افتتاحیه

نمايشگاه بين المللي صنعت برق ايران به عنوان بزرگترين رخداد صنعتي و تجاري ايران در اين حوزه كه سالانه با حضور جمع زیادی از شركتهاي توانمند داخلي و خارجي در زمينه صنعت برق برپا مي میشود فرصت بسيار مناسبی است تا شركتهاي فعال در اين صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازديد دست اندركاران و متخصصان اين صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضاي بازارها و سمت و سوي رشد اين صنعت، فعاليتها و نوآوري هاي آتي خود را هدايت کنند.

19349_327
پانزدهمين دوره اين نمايشگاه بين المللي در تاريخ ۱۷ الي ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۴ در محل دائمي نمايشگاه بين المللي تهران با حضور وزیر نیرو به همراه هوشنگ فلاحتیان (معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی) ، آرش کردی (مدیرعامل توانیر)، سیدمحمد هاشمی (مدیرعامل توزیع برق تهران بزرگ) افتتاح شد که برخلاف روال همیشگی چندساعتی را به بازدید از نمایشگاه اختصاص دادند.

حضور پررنگ شرکت های خارجی

در نمایشگاه امسال شاهد حضور ۲۰۰ شرکت خارجی و ۳۴۱ شرکت داخلی در نمایشگاه بین المللی صنعت برق کشور بودیم که در مقایسه با سال گذشته که ۱۱۰ شرکت خارجی  مشارکت داشتند، رشد مناسبی در زمینه همکاری های بین المللی را در این نمایشگاه شاهد بودیم. شرکت هایی از کشورهای کره جنوبی، ترکیه، آلمان، اسپانیا، هنگ کنگ، چین، اسلوونی، تایوان، سوئد، هلند، کانادا، اوکراین و فنلاند در نمایشگاه امسال حضور داشتند اما تعداد شرکت کنندگان داخلی در نمایشگاه امسال رشدی از خود نشان نمیداد.استقبال از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران خوب بود و علاوه بر فعالان بخش خصوصی بسیاری از مدیران و مسئولان صنعت برق نیز ار آن بازدید داشتند.

حاشیه های نمایشگاه

به گزارش ارکان ارزش همزمان با این نمایشگاه یک نمایشگاه دیگر در بخش ساختمان هم در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برپا بود و همچنین نشست اقتصادی هیئت تجاری ایران و آفریقای جنوبی هم در حال برگزاری بود که در ورودی نمایشگاه اطلاع رسانی مناسبی برای راهنمایی به سمت هر نمایشگاه وجود نداشت و معمولا بازدید کننده ها سردرگم می شدند.

هوای سرد و آلوده تهران استقبال از غرفه های فضای باز را تحت تاثیر قرار داده بود.

معمولا مدیران شرکت ها همه در غرفه های خود حاضر شده بودند تا بازدید وزیر نیرو  را از دست ندهند.غرفه داران به محض ورود چیت چیان به غرفه های خود انواع و اقسام فیلم و تصویر از این بازدید تهیه می کردند تا بعدا بهره برداری کنند!

بعد از ترک وزیر نیرو اغلب شرکت های دولتی حاضر در نمایشگاه از رونق افتادند و حتی مدیران آنها هم از نمایشگاه رفتند.

شرکت ها تا می توانستند از مراجعه کننده ها اطلاعات تماس و اطلاعات کاری می گرفتند تا بعدا و سر فرصت با آنها مکاتبه نمایند.

کشور چین با ۷۰ شرکت بیشترین حضور را در میان کشورهای دیگر داشت.

هدایای تبلیغاتی و بروشورها و کاتالوگ های شرکت ها بین بازدیدکنندگان توزیع می شد و معمولا افراد بعد از بازدید از نمایشگاه با دستانی پر از بسته های تبلیغاتی نمایشگاه را ترک می کردند که البته در هیچ نمایشگاه تخصصی و بین المللی تا به این اندازه مرسوم نیست و شاید بهتر باشد با افزایش کیفیت های فنی و نوآوری ها حضور بازدیدکنندگان را افزایش داد.

در اینجا به چند مورد از کالاها و خدماتی که حداقل در کشور ما نوآوری محسوب میشوند می پردازیم:

چراغ اضطراری هوشمند

ShowImage

 با قابلیت روشن شدن اتوماتیک به محض قطع برق
این محصول کاملا دانش‌بنیان و ساخت داخل کشور با قابلیت‌های مدار الکترونیکی هوشمند برای استفاده از حداکثر عمر باتری و جلوگیری از فاسد شدن باتری به همراه مدار حفاظتی، قابلیت شارژ باتری توسط سلول خورشیدی و همچنین قابلیت نوردهی و استفاده در مدل‌های مختلف نصب از سوی شرکت “نامین نور” در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران به نمایش عموم گذاشته شد.
بر اساس گزارش شرکت تاسیسات برقی و مکانیکی ارکان ارزش امکان کار به صورت فلاشر، مجهز بودن به شارژ فندکی اتومبیل، دارای چراغ قوه و قابلیت تنظیم شدت نور و تعداد خطوط روشنایی از دیگر قابلیت‌های این محصول است.
این محصول برای نخستین بار با استاندارد معتبر در کشور توزیع و تاکنون در نیروگاه اتمی بوشهر، پتروشیمی شازند، ایستگاه‌های مترو تهران و پروژه‌های شهرداری تهران به بهره‌برداری رسیده است.

پست های برق gis

power

در راستای تکمیل پروژه ساخت پست کمپکت فوق توزیع، گروه صنایع ایران تراسفو اقدام به طراحی و ساخت سویچ‌گیرهای (GIS) فوق توزیع به عنوان یک محصول استراتژیک با توان ۱۴۵ تا ۷۲٫۵ کیلوولت کرد.
در حال حاضر کشور ما در زمره شش کشور تولید کننده این نوع کلیدها در دنیا است که ساخت این محصول در داخل کشور، صرفه‌جویی ارزی و رشد اقتصادی را در پی دارد.طراحی و ساخت نخستین پست کمپکت فوق توزیع ۶۳ کیلوولت از دیگر دستاوردهای این گروه صنعتی به شمار می‌رود.
ساخت این پست‌ها در شهرهایی با جمعیت بالا و کمبود زمین و یا مناطقی که زیبایی و معماری شهری مدنظر است و همچنین اهمیت بحث کاهش تلفات شبکه‌های توزیع برق حائز اهمیت است.

چراغ های فلورسنتی مقاوم

چراغ های فلورسنتی ضد نم و غبار  با پیشرفته ترین تکنیک های طراحی و ساخت، برای محیط صنعتی با شرایط سخت عرضه می گردد. بازدهی بالا، کارکرد خوب برای محیط های پر گرد و غبار و سهولت نصب و سرویس از ویژگی های برجسته این چراغ هاست.این چراغ ها با قطعات الکتریکی مرغوب و کنترل کیفیت دقیق تحت استانداردهای برتر اروپایی  تولید می شود.

خانه هوشمند

بی ام اس که در زبان فارسی آن را مدیریت هوشمند ساختمان ترجمه می کنیم، مجموعه ای است سخت افزاری و نرم افزاری که به منظور رویت کامل و مدیریت یکپارچه در قسمت های دارای کنترل نصب می شود. این سیستم می تواند بسیاری از کارهای تکراری و بازرسی های مورد نیاز را به طور هوشمند انجام دهد، تنها با نصب یک نرم افزاربر روی دستگاه تلفن همراه خود و با استفاده از اینترنت می توانید حتی زمانی که فرسنگ ها از ساختمان دور هستید، جریان امور را به دست گرفته و به راحتی و آسانی ساختمان را کنترل میکند.

کنترل مرکزی با سیم کارت

simcard

قابـلیت پـشتیـبانی از Wi-Fi | پـشتیـبانی از تـکنولوژی های اینترنتی با تنظـیمات بسیـار آسان | ارسـال اطلاعـات به نــرم افــزار در بازه‌هـای زمانی | قابلیت کنترل کلیه وسایل منزل با قابلیت کنترل از راه دور | قـابلیت کــنتـرل مـقدار زیـادی از محـصــولات از طـریق Wi-Fi | دارای تـنظیمـات برنامـه‌ریــزی شــده | قـابـلیــت کـنـتـرل تـجــهـیـزات RF (روشـــنـایـی هـای بـــا کــنـتـرل RF) | مـــنبع تــغــذیـــه: ۵V، ۶۰۰mA، فـــــرکــانــس IR ب: ۳۸kHz | فـــــرکــانس RF: ب ۴۳۳٫۰۵-۴۳۴٫۷۹MHz | فرکانس Wi-Fi:ب ۲٫۴۱۲-۲٫۴۸۴GHz | مـصرف برق کمتر از ۰٫۳W | بـرتـریـن مـکـانـیــسم امـــنیتـی: WEP/WPA/PSK/WPA2-PSK | استــفاده در فضــای داخــلی : دمـــای ۲۰ تـا ۶۰ درجـه سـانتیگراد بـا رطوبت زیـر %۸۰ | قابلیت ارسال SMS و ایجاد تماس تلفنی جهت کلیه فرامین در خارج از محیط اینترنت

موتور پرده

motor_pardeh

با استفاده از این سیستم می توانید کنترل کلیه پرده های منزل و یا محل کارتان را به راحتی در دست بگیرید و با دادن برنامه منظم روزانه از آن لذت ببرید.

جارو ربات

jaroo

جـارو کشیدن و نظافت یکی از کارهای تـکراری و ضروری است، امـا این کار وقت و انـرژی بسیاری را تـلف می کـند، جابـجا کردن یک جـارو چند کیلویی و کـشیدن آن به اینطرف و آنطرف کار خسته کننده ای است. Smart یک ربات جارو برقی کاملا خودکار است که به صورت هوشمند و بدون دخالت انسان کـار نظافت را انجام می دهـد. این جـارو روبات که به صورت هوشمند طراحی گردیده قادر است براساس بـرنامه‌ای کـه شما به آن مـی‌دهید و حــتی بــدون حضـور شـما در مـنزل، مـحل مــورد نـظر را به صـورت کامل و بـدون سر و صـدا جارو کند.

آکواریوم هوشمند

food_fish

قتی که می خواهید بدون نگرانی از گرسنه ماندن و مردن آبزیان آکـواریومی به مسـافرت بـرویـد دسـتـگاه غدا دهنـده دارای WIFI به شـما این امـکان را می دهد کـه در هر زمان مورد نـظرتان بـــه خانه هوشمندتان فرمان وعده غذایی آکواریوم را بدهید و از بودن در مسافرت خود لذت ببریـد.

یک دیدگاه