پیمانکار رتبه یک تاسیسات

صرفه جویی انرژی با استفاده از کنترل تهویه ساختمان های زون بندی شده بریتانیا در مقایسه با کنترل حرارت مرکزی
1397-04-09
آبگرمکن خورشیدی-معرفی انواع آبگرمکن های خورشیدی و نحوه عملکرد آنها
1397-04-23
Show all

نرم افزار مدیریت پروژه – آشنایی با پلتفرم مدیریت پروژه BuildTools

پلتفرم مدیریت پروژه BuildTools

گردآورنده: مریم مصطفی نظری
تیر ماه 97
نرم افزار مدیریت پروژه - آشنایی با پلتفرم مدیریت پروژه BuildTools

مقدمه

مدیریت پروژه های ساختمانی یکی از ملزومات کارهای ساخت و ساز است. نظارت بر کلیه تاسیسات برقی و مکانیکی در حین اجرای پروژه و نحوه پیاده سازی درست آنها تضمینی برای بقای پروژه و اجرای دقیق آن است. علاوه بر این با یک سیستم مدیریتی درست پیمانکاران اجرایی می توانند در صرف هزینه های ساخت و ساز دقت بیشتری داشته باشند. در مقاله «معرفی نرم افزارهای منبع باز و رایگان در زمینه پروژه های ساختمانی» چاپ شده در سایت شرکت تاسیسات برق و مکانیکی ارکان ارزش به برخی از نرم افزارهای رایگان در زمینه های مختلف مرتبط با مدیریت پروژه های ساختمانی اشاره شده است. در این مقاله نیز به یکی از مهمترین و کاربردی ترین پلتفرم های مدیریت پروژه های ساختمانی تحت عنوان پلتفرم مدیریت پروژه BuildTools می پردازیم که متشکل از ماژول های مختلفی است که مختص نیازهای سازندگان و طراحان ساختمانی طراحی شده اند. با بکارگیری مناسب این نرم افزار، پیمانکاران می توانند به راحتی بر تمام قسمت های پروژه نظارت داشته باشند. همچنین مالکان مساکن با استفاده از این نرم افزار به لیست وظایف انجام نشده و جدول زمانی دسترسی دارند.

نرم افزار مدیریت پروژه - آشنایی با پلتفرم مدیریت پروژه BuildTools

معرفی قابلیت های پلتفرم مدیریت پروژه BuildTools

BuildTools یک پلتفرم مدیریت ساخت و ساز مبتنی بر وب بوده که از هر مکانی قابل دسترسی است. BuildTools این امکان را برای شما فراهم می سازد تا تمامی روابط خود با کارکنان و پیمانکاران فرعی را مدیریت کرده، به سادگی عکس های مختلفی را آپلود کنید و همچنین پروژه ای را زمان بندی یا بودجه بندی کنید.

BuildTools در عوض ایجاد یک الگوی واحد برای تمام محصولات، روشی برای مدیریت پروژه ساختمانی ارائه می دهد که در صدد رفع نیازهای منحصر به فرد سازندگان و طراحان است. برای تمام افرادی که در پروژه دخیل هستند اعم از پیمانکاران فرعی، صاحب خانه ها، مدیران پروژه، معماران و بسیاری دیگر، قطب اصلی مدیریت ساخت و ساز به شمار می آید.

از مهمترین ویژگی های BuildTools می توان به قابلیت های آن در زمینه ارتباطات، برنامه ریزی، بودجه بندی، گزینش ها، ایجاد گزارهاش قابل تنظیم، ثبت اسناد، خدمت رسانی های مختلف و مدیریت وظایف انجام نشده قبل از اتمام پروژه اشاره نمود.

در خصوص خدمت رسانی های مرتبط با ارتباطات می توان پلتفرم مدیریت پروژه BuildTools را در راس پلتفرم های مدیریتی دانست. به واسطه بهره گیری از BuildTools شما قادر خواهید بود تمام ایمیل ها، اسناد و تصاویر مرتبط با پروژه را ضبط نموده و همچنین تمام ابزارهای ضروری برای ارتباط با مشتریان فعلی را فراهم می کند. در واقع یک مرکز اصلی ارتباطات در مدیریت پروژه های ساختمانی به شمار می آید.

 قابلیت ارسال و دریافت پیام های مرتبط با پروژه را از سیستم پیام الکترونیکی فراهم می کند. یکی دیگر از ویژگی های بارز آن این است که تمام پیوست های ایمیل ها و اسناد را جمع آوری، سازمان دهی و به مدت نامحدود بایگانی می کند. همچنین شما قادر خواهید بود از طریق BuildTools اطلاعیه های پروژه را به تمام افرادی که در پروژه دخیل هستند و مجاز به دسترسی سیستم اند ارسال نمایید.

به منظور اطمینان و فراهم کردن رضایت خاطر مشتریان BuildTools این امکان را به شما می دهد تا گزارشات مرتبط با پروژه ساختمانی را به صورت هفتگی و به طور خودکار به صاحب خانه ها یا مشتریان ارسال نمایید و آنان را در خصوص آخرین پیشرفت های انجام شده در پروژه، روش های کاری، ضرب الاجل ها، تصاویر اخیر، نحوه تغییرات و دیگر به روزرسانی های مهم مدیریتی آگاه سازید. مشتریان قادرند به صورت آنلاین توالی تغییرات را تایید یا رد کنند و در پی آن شرکت مجری تاسیسات یا پیمانکاران اجرایی می توانند با این روش ساده و در کمترین زمان کارهای تشریفات اداری خود را انجام دهند. علاوه بر این مشتریان می توانند در هر زمانی وارد سیستم شده و توالی تغییرات مرتبط با مدیریت ساخت و ساز خود را هدایت کنند.

 گزینه ها مطابق با توالی تغییرات و به طور خودکار در نرم افزار BuildTools بروز رسانی شده و روند پروژه بر اساس نظرات اعمال شده توسط مشتری خواهد بود. پس از تایید مشتری، آن گزینه بسته می شود. علاوه بر این صاحب خانه ها و مشتریان همیشه در خصوص مخارج پروژه مطلع خواهند بود که این امر منجر به کاهش اختلافات ناشی از پرداخت های هزینه های اجرایی می شود. از سوی دیگر با تایید یا رد یک گزینه می تواند روند اجرا و پیاده سازی تاسیسات مرتبط با آن را مدیریت کنند. همواره گزارشاتی در خصوص توالی تغییرات به روزرسانی و ثبت شده که در اختیار کلیه افراد مرتبط با پروژه قرار می گیرد.

یکی از مهمترین فاکتورهای اصلی در خصوص پروژه های ساختمانی برنامه ریزی های صحیح و کاملا منطقی است. نرم افزار BuildTools در این زمینه مشخصه بارز خود را به نمایش می گذارد. در حین سادگی، بسیار قدرتمند بوده و شما می توانید با استفاده از آن بر تمام منابع مدیریت پروژه ساختمانی نظارت داشته باشید. کارکنان شما به طور خودکار از تغییرات اطلاع می یابند. BuildTools برخلاف دیگر روش های طاقت فرسا، ساده و سریع بوده و بر نیازهای به خصوص سازندگان و طراحان متمرکز است. تمام مراحل پروژه ها، جلسات و ضرب الاجل های پروژه های مختلف را برنامه ریزی می کند. کارکنان، پیمانکاران و صاحب خانه ها می توانند از طریق کامپیوتر یا گوشی های هوشمند خود به اینترنت متصل شده و به اطلاعیه های آنلاین و ایمیل ها دسترسی پیدا کنند.

در پروژه های ساختمانی موفق بودجه بندی مناسب یکی از عوامل تضمین کننده تحویل به موقع است. با بهره گیری از ماژول نرم افزاری BuildTools هزینه و بودجه ساخت و ساز و خطاهای ناشی از عملیات اجرایی را می توان کاهش داد و در نتیجه آن به یک بهره وری حداکثر از مصالح و تجهیزات دست یافت. می توانید با استفاده از BuildTools سفارشات خرید خود را ثبت، توالی تغییرات را پیگیری و بودجه پروژه خود را مدیریت کنید. تمامی افراد می توانند هزینه و بودجه شغلی خود را به طور آنلاین مدیریت کنند. تنظیم بودجه به طور خودکار مطابق با توالی تغییرات  صورت می گیرد. همه اشخاص می توانند با نگاهی به لیست تغییرات، از مکان و زمان تغییرات رخ داده در بودجه آگاه شوند. همچنین محاسبه حق الزحمه ها و هزینه بیمه نیز به طور خودکار انجام می شود. می توانید با مبلغ بودجه محاسبه شده خریدهای خود را به طور دقیق تر انجام دهید و در همان زمان هزینه آن را پیگیری کنید.

علاوه بر موارد فوق، پلتفرم مدیریت پروژه BuildTools این امکان را برای تمام اعضای پروژه، سازندگان و طراحان فراهم می سازد تا بتوانند به سادگی و به طور آنلاین هر یک از بخش های مجزای پروژه را تفکیک و به صورت گزینشی مدیریت کنند. با استفاده از مدیریت آنلاین، کاغذ بازی و کپی گرفتن حذف می شود که به تبع آن بسیاری از هزینه های مرتبط با آن نیز حذف خواهد شد.

پلتفرم مدیریت پروژه BuildTools یک منبع واحد برای تمام اسناد مرتبط با مدیریت پروژه ساخت و ساز است. می توان به طور دقیق اسناد پروژه را بازبینی نمود، تمام افراد گروه را از هر گونه تغییرات مطلع ساخته و یک بایگانی از تمام آنچه بروز رسانی شده است ایجاد کرد. این گزارشات برای پیمانکاران فرعی، مالکان مساکن و هر آنکه در پروژه دخیل است، قابل دسترس می باشد.

همچنین به طور خودکار پیمانکاران را در خصوص اتمام یا زمان بندی پروژه آگاه می سازد. مشتریان می توانند تقاضای خدمت رسانی کرده و به منظور بازبینی بخشی عکس های مرتبط با آن را بارگزاری کنند تا در صورت لزوم مجری تاسیسات ساختمان مسئله مورد نظر مشتری را بررسی نماید و در صورت امکان تغییرات لازم را اعمال نماید. تغییرات به طور اتوماتیک مطابق با گزینش ها انجام می شوند و پس از ثبت سفارش مصالح یا اتمام کار امکان ایجاد تغییر به طور اتوماتیک لغو می شود.

آشنایی با پلتفرم مدیریت پروژهBuildTools

بر اساس گزارشات ثبت شده از روند پروژه در خصوص موارد نیمه تمام، یادآوری هایی به صورت خودکار به پیمانکاران اجرایی ارسال می شود. به طور کلی گزارشات ثبت شده توسط BuildTools را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود:

  • گزارش بخش به بخش برای طراحان و مالکان مساکن
  • گزارش های متناسب با نیازهای پیمانکاران فرعی و تامین کنندگان

ابزاری که پلتفرم مدیریت پروژه BuildTools برای مناقصه در اختیار مدیران قرار می دهد به گونه ای است که نقشه های کاری را بین ده ها تن از پیمانکاران فرعی در یک زمان واحد توزیع نموده و کلیه افرادی که اسناد پروژه را دانلود کرده اند را رهگیری می کند. همچنین به طور خودکار یادآوری ها و اطلاعیه هایی در خصوص موعد مقرر مناقصه به افرادی که تاکنون پاسخی نداده اند ارسال می کند. پیمانکاران فرعی مدارک لازم برای مناقصه و همچنین تخمین های هزینه خود را از طریق ایمیل یا فرم های متبنی بر وب ارائه می کنند.

پلتفرم مدیریت پروژه BuildTools با نرم افزار حسابداری QuickBooks کاملاً یکپارچه و هماهنگ است که منجر به حذف ثبت مجدد هزینه های اجرایی و کاهش چشمگیر در بروز خطاهای ناشی از آن می شود. QuickBooks به راحتی برای کاربران حاضر که به BuildTools دسترسی دارند قابل راه اندازی بوده و  به واسطه بهره گیری از آن تمام کدهای مرتبط با هزینه پروژه و داده های پیمانکاران به طور خودکار ثبت می شوند. همچنین اطلاعات تماس با فروشنده و پیمانکاران فرعی، فاکتورها و سفارشات خرید به صورت اتوماتیک هماهنگ می شوند. علاوه بر این شما می توانید درخواست های پرداخت را به صورت اتوماتیک از صورت حساب های پروژه ایجاد کنید.

منبع:

https://www.buildtools.com/

 

یک دیدگاه