پیمانکار رتبه یک تاسیسات

بهینه سازی روش های مختلف ذخیره انرژی حرارتی در ساختمان های اداری
1398-01-28
آشنایی با اهداف ساختمان های سبز و نحوه ساخت یک ساختمان سبز
1398-01-30
Show all

پنجره های بادشکن – نحوه نصب و دلیل استفاده از پنجره های بادشکن خارجی

 

مترجم: حسین حاجی زین العابدینی
فروردین ماه 98

 

پنجره های بادشکن

 

مقدمه

پنجره های بادشکن، پنجره هایی هستند که در قسمت خارجی یا داخلی پنجره های شیشه ای اصلی یک خانه نصب می شوند. علاوه بر این، ممکن است به زبانه قابل باز شدن در پنجره جانبی هواپیما، پنجره بادشکن گفته شود. پنجره های بادشکن در خانه ها به عنوان یک تکمیل کننده برای پنجره های موجود و برای بهبود عایق حرارتی و ضد صدا بودن آن ها مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مشابه، درهای بادشکن (در توری دار) صرفه جویی در انرژی را با درهایی که کمتر کارآمد هستند، امکان پذیر می سازند و یک صفحه برای تهویه در تابستان فراهم می آورند. پنجره های بادشکن می توانند به صورت خارجی یا داخلی نصب شوند؛ می توانند از شیشه، پانل های پلاستیکی محکم یا صفحات پلاستیکی قابل انعطاف ساخته شوند؛ و می توانند به صورت دائمی یا موقت نصب شوند. کارکرد آن ها شبیه به پوشش عایق بندی شده است.

جدا از عایق، پنجره های بادشکن معیار دیگری برای حفاظت از خانه ها در برابر آسیب به پنجره های شیشه ای در شرایط آب و هوای نامساعد فراهم می آورند. پنجره های بادشکن یک راه حل برای بهبود مصرف انرژی در آب و هوای سرد هستند. این پنجره ها اغلب میزان عایق بودن (مقدار R) پنجره های موجود را بهبود می بخشند، به خصوص در مورد پنجره های با پوشش تکی.

پنجره های بادشکن در ساختمان هایی که پنجره انرژی کارآمد دارند یا در آب و هوای گرم یا معتدل مورد استفاده قرار نمی گیرند؛ این نوع پنجره ها فقط در ساختمان هایی مورد استفاده قرار می گیرند، که در آن ها پنجره ها دلیل اصلی از دست رفتن گرما و فقدان آسایش حرارتی هستند.

پنجره های بادشکن می توانند در آب و هوای سرد بسیار مقرون به صرفه باشند. این پنجره ها ارزان هستند و می توانند اتلاف حرارتی را تا 50 درصد کاهش دهند، یا میزان اسایش ساختمان را افزایش دهند و از هزینه های گرمایشی بکاهند، که دستیابی به آن با پنجره های جایگزین ارزان دشوار است.

 

پنجره های بادشکن

پنجره های بادشکن

علاوه بر این، این پنجره ها می توانند نفوذ هوای خارجی را به طور قابل توجهی کاهش دهند، و ارزان قیمت هستند: حتی هزینه بهترین پنجره های بادشکن- پنجره های خارجی با  شیشه E پایین، بخش کوچکی از هزینه پنجره های جایگزین استاندارد است. البته پنجره های بادشکن داخلی، می تواند باعث ایجاد مشکلات تقطیر اب شوند و مانع دید باشند، در حالی که پنجره های بادشکن خارجی می توانند بر دید تاثیر منفی داشته باشند. تاثیر منفی بر دید می تواند با استفاده از نوار های طوفان تک خط به حداقل رسانده شود، در حالی که    می توان با ادغام حفره های خروجی و یک اتصال محکم از مشکلات احتمالی تراکم نیز اجتناب کرد. نصب پنجره های بادشکن یکی از مقرون به صرفه ترین راه حل ها برای ارتقاء کارآمدی انرژی پنجره های فعلی است. نصب آن ها آسان است و هزینه آن بخشی از هزینه پنجره های جایگزین است. در واقع، پنجره های بادشکن با ضریب تابش پایین می توانند   هزینه صورتحساب شما را به اندازه هزینه تعویض یک پنجره کامل کاهش دهند. پنجره های دارای e پایین که با یک لایه بسیار نازک و نامرئی از فلز پوشانده شده اند، منعکس کننده   حرارت مادونسرخ بازگشتی به خانه هستند. این پوشش قابلیت عایق پنجره را بهبود می بخشد و در عوض باعث کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش می شود. به طور متوسط،   پنجره های بادشکن با e پایین می توانند باعث صرفه جویی در هزینه های گرمایش و سرمایش تا 12-33 درصد شوند. با فرض این که یک صورتحساب گرمایش / سرمایش سالانه 1000   دلار باشد، این برابر است با 120-330 دلار صرفه جویی در سال. پس از تصمیم گیری برای نصب یک پنجره بادشکن، اولین گام انتخاب نوع مناسب برای خانه شما می باشد. تمام پنجره   های بادشکن باعث ایجاد کارآمدی انرژی در خانه شما می شوند، اما بسته به نوع آن ها به طور گسترده ای متفاوت می باشند- می توانید بین مواد و پوشش های مختلف انتخاب   کنید،  و این که آیا می خواهید آن ها را در قسمت خارجی یا داخلی خانه نصب کنید. تمرکز ما بر پنجره های بادشکن خارجی است، که برای تمام پنجره های آویز استاندارد مناسب   هستند و متداول ترین نوع پنجره هایی هستند که توسط صاحبان خانه ها نصب می شوند. پنجره هایی که به سمت بیرون حرکت می کنند به پنجره های بادشکن داخلی نیاز دارند.

 

 

در زمان نصب پنجره های بادشکن، خطر ایجاد تقطیر آب بین پنجره موجود و پنجره بادشکن وجود دارد. برای به حداقل رساندن این خطر، اطمینان حاصل کنید که پنجره اصلی تا حد ممکن با مسدود کردن بالا ها و کناره ها هوابندی شده است. این کار را پیش از نصب پنجره بادشکن انجام دهید.

نصب پنجره بادشکن باعث کاهش صورتحساب انرژی شما می شود، در حالی که در زمستان، گرما در خانه حفظ می شود و در تابستان سرما در خانه حفظ می شود.

     قبل از شروع به نصب پنجره های بادشکن:

 1. اطمینان حاصل کنید که پنجره و سطوح مجاور خشک هستند. هر گونه شیشه شکسته، چوب پوسیده، بخش های شکسته، و دارای نشت را تعمیر کنید.
 2. اندازه های پنجره بادشکن جدید خود را تعیین کنید.
 3. پهنای بین لبه های داخلی پنجره در سه بخش را اندازه گیری کنید: در قسمت پایین، بالا و میانی پنجره (به سمت نزدیک ترین 1.8 اینچ گرد می شود).
 4. ارتفاع بالای پنجره تا پایه را اندازه گیری کنید (تمام اندازه گیری ها به سمت نزدیک ترین 1.8 اینچ گرد می شوند).
 5. اگر اندازه اندازه های افقی متفاوت بودند، در زمان سفارش یک پنجره بادشکن جدید از کوچک ترین استفاده کنید.

     فهرست لوازم مورد نیاز نصب پنجره های بادشکن:

 1. پنجره بادشکن
 2. نوار اندازه گیری
 3. پیچ گوشتی
 4. کاردک
 5. درزگیر
 6. تفنگ درزگیر

 

پنجره های بادشکن

پنجره های بادشکن

    دستورالعمل مرحله به مرحله اجرا و نصب پنجره های بادشکن:

 1. برای بررسی اندازه مناسب پنجره ، آن را در قسمت دهانه قرار دهید. با تعیین جهت حرکت پانل های متحرک (در صورت امکان) بالای پنجره بادشکن را تعیین کنید. پنجره بادشکن را در وسط دهانه قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که همه سوراخ های پیچ روی چوب محکم قرار دارند.
 1. پنجره بادشکن را بردارید.
 2. بالا و اطراف دهانه پنجره فعلی را درزگیری کنید. پایه پایین را درزگیری نکنید. تفنگ درزگیر را در زاویه 45 درجه نسبت به لبه پنجره قرار دهید. با حرکت کششی، تفنگ را در یک زاویه ثابت قرار دهید و دهانه لوله را در امتداد مفصل حرکت دهید، و در عین حال ماشه تفنگ درزگیر را به آرامی فشار دهید.
 1. پنجره بادشکن را در دهانه قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که پنجره بادشکن به آرامی به سمت بالای دهانه فشرده شده است.
 1. پنجره بادشکن را در چارچوب پنجره قرار دهید. با استفاده از پیچ گوشتی و پیچ، گوشه های بالای پنجره را ثابت کنید.
 1. گسترش دهنده را در قسمت پایین پنجره بادشکن قرار دهید. پنجره های بادشکن معمول دارای یک گسترش دهنده در قسمت پایه هستند، که گسترش قسمت پایین پنجره بادشکن را (حدود 2/1 اینچ) برای ایجاد زاویه دهانه پنجره امکان پذیر می سازند. از کاردک برای ثابت کردن گسترش دهنده قابل تنظیم در برابر لبه افقی پنجره استفاده کنید. گسترش دهنده باید با لبه پایین در تماس باشد.
 1. سپس پیچ های باقی مانده را محکم کنید. اطمینان حاصل کنید که شکاف بین پنجره و چارچوب یکسان است (شکاف ایده آل در هر طرف پنجره 16/1 اینچ است).

 

منبع:

https://www.adamsarsh.cim 

 

یک دیدگاه