پیمانکار رتبه یک تاسیسات

تاسیسات بیمارستان – تاسیسات گرمایشی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی
1397-05-09
انرژی الکتریکی-بررسی نحوه توزیع انرژی الکتریکی در عملکرد واحدهای صنعتی
1397-05-15
Show all

پیمانکار تهویه مطبوع – نکاتی در مورد انتخاب پیمانکار تهویه مطبوع

نکاتی در مورد انتخاب پیمانکار تهویه مطبوع

گردآورنده: احسان نجفی
مرداد ماه 97

حرفه پیمانکاری تهویه مطبوع حرفه محبوبی است ولی این به معنای این نیست که همه پیمانکاران برای تاسیسات ساختمان مناسب هستند.  پیمانکاران HVAC همیشه متقاضی دارند چرا که افراد و کسب و کارهای مختلف، به طور مداوم به سیستم‌های تهویه مطبوع، سرویس، تعمیر و یا جایگزین کردن آن‌ها نیاز دارند.
هر کسی موظف است که قبل از امضای قرارداد، اعتبار و شهرت پیمانکار تهویه مطبوع را بررسی کند. از شش مرحله آسان زیر را برای انتخاب پیمانکار HVAC مطمئن، پیروی کنید.

نکاتی در مورد انتخاب پیمانکار تهویه مطبوعاز کجا می‌توانیم یک پیمانکار HVAC پیدا کنیم؟

پیمانکاران تهویه مطبوع آمریکا (ACCA) را مورد بررسی قرار دهید. این سازمان غیر انتفاعی بیش از 60،000 شرکت حرفه‌ای و 4000 کسب و کار در زمینه خدمات محیط زیست و انرژی داخلی را شامل می‌گردد. ACCA کمک می‌کند تا مشتریان، پیمانکاران با کیفیت و معتبر را از میان شرکت های پیمانکاری موجود، جست و جو کرده و پیدا کنند.
یکی دیگر از گزینه‌ها فهرست Angie است، که وب سایت نظرسنجی و رتبه بندی توسط مشتریان است. در این وب سایت هر کس می‌تواند بررسی کند که آیا شرکت تاسیساتی یا پیمانکار مورد نظر خود برای استخدام قابل اعتماد است یا خیر؟ آیا پروژه آن ها را با کیفیت بالا انجام می‌دهند؟

خدمات و شرکت‌ها از مقیاسA  تا F درجه بندی می‌شوند و از این راه جزئیات بسیاری در مورد شرکت‌های پیمانکاری از قبیل هزینه، حرفه‌ای بودن، قرارداد، موافقتنامه انجمن‌ها و تاریخ تحویل پروژه و… قابل بررسی است. گزینه سوم مشاوره گرفتن از اطرافیانی است که قبلا سابقه به خدمت گرفتن شرکت پیمانکاری در زمینه تهویه مطبوع را دارند. شما می‌توانید از دوستان، همسایگان، همکاران و حتی اعضای خانواده بخواهید که اگر در این زمینه مهارت دارند، نظر بدهند. کسانی که معمولا در دایره اعتماد شما هستند، شما را گمراه نمی‌کنند.

اداره بهبود کسب و کار
اگر شما می‌خواهید، رتبه بندی توسط مشتریان پیمانکار تهویه مطبوع را بررسی کنید، اداره بهبود کسب و کار برای این کار می تواند  (BBB) بسیار مفید باشد.  این وب سایت نشان می‌دهد که آیا شکایاتی از طرف مشتریان در برابر این شرکت مشخص، وجود داشته است یا خیر. با دفتر BBB منطقه خود برای هر گونه سؤالات پیش رو، تماس بگیرید.

بررسی اوراق ضروری پیمانکار تهویه مطبوع
پروانه اشتغال: بسته به جایی که شما در آن قرار دارید، پیمانکار تهویه مطبوع منطقه باید، مجوز اشتغال را توسط شهرداری استان و یا بخش مورد نظر، به دست آورد. اغلب اوقات ممکن است، دولت ملزم کند که گواهی نامه را در صورت قبولی در امتحان و آموزش HVAC فنی صادر می‌کند.
ضمانت نامه: یک مجوز ضمانت، به عنوان اقدامی احتیاطی در برابر معاملات ناعادلانه مورد نیاز است. همچنین، این کار به منزله نوعی بیمه مالی در قبال توافقی است که به صورت اشتباه پیش رفته است. این کار پیش نیازی برای گرفتن مجوز است، بنابراین با مقامات محلی خود اجباری بودن آن را چک کنید.
بیمه غرامت کارگران: این بیمه برای زمانی است که یک کارگر در حال انجام کار در ملک شما، آسیب دیده باشد.

درخواست اعتبار نامه از پیمانکار
البته پروانه و ضمانت نامه شرکت پیمانکار، الزامات عمده هستند اما شما نیاز دارید تا مطمئن شوید که پیمانکار، تمام مجوزهای لازم برای انجام کار را دارد. مطمئن شوید که پیمانکار تهویه مطبوع مورد نظر دارای تجربه تعمیر و نگهداری و یا جایگزینی سیستم‌های موجود است تا از بروز اشتباه در آینده و یا مشکلات فنی جلوگیری شود.
اگر شما برنامه دارید تا سیستمی جدید نصب کنید، برای پیدا کردن پیمانکارانی که در محصول و یا طرح خاصی تخصص دارند، تحقیقات کاملی انجام دهید. یک پیمانکار خوب کسی است که نحوه انجام فرآیند تعمیر و نگهداری را به شما تعلیم می‌دهد. در دراز مدت، دانستن اینکه چگونه سیستم‌های تهویه مطبوع خود را سرویس کنید، باعث صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد.

نکاتی در مورد انتخاب پیمانکار تهویه مطبوع

پیمانکار تهویه مطبوع

 

قرارداد
از شروع درخواست اولیه به شرکت پیمانکار، تمام مکاتبات نوشته شده را نگه داری کنید. گاهی اوقات ارسال ایمیل از فراخوانی مستقیم شرکت بهتر است. به این ترتیب شما می‌توانید مدرکی از آنچه میان شما و شرکت پیمانکاری گفته شده و یا وعده داده شده است، داشته باشید.
به وعده‌ها استناد نکنید. می‌بایست همه نقل قول‌ها و پیشنهادها در نوشتار رسمی بازگردانده شوند. بنابراین با این کار شما فایلی از آن‌ها برای ارجاع خواهید داشت. هنگامی که شما قراردادی را می بندید، مطمئن شوید که آن قرار داد شامل نکات زیر باشد:
• تمام جزئیات مربوط به تاریخ‌هایی که در آن کدام کارها انجام خواهند شد باشد
• تفکیک کاملی از هزینه کارگران و تجهیزات
•نحوه پرداخت دستمزد طبق تاریخ های به توافق رسیده
• آخرین مهلت تکمیل پروژه

برای دانلود نمونه قرار داد بر روی لینک کلیک کنید.

مراجعات رسمی
حداقل از سه مشتری قبلی مراجعه کننده به پیمانکار تهویه مطبوع مورد نظر خود، سؤال بپرسید. با مشتریان قبلی تماس گرفته و پاسخ تمام سؤالات خود را از آن‌ها بپرسید. به این ترتیب شما می‌توانید با این راه اطمینان حاصل کنید که انتخاب پیمانکار  HVAC  ، منجر به معامله‌ای موفق برای همه طرف‌های درگیر خواهد بود.
نتیجه
نصب، تعمیر و نگهداری و یا جایگزینی سیستم تهویه مطبوع گران است. تمام مراحل پیشنهاد شده در بالا را دنبال کنید و بهترین انتخاب را انجام دهید تا در پول و وقت، صرفه جویی به عمل آید.
در رابطه با سؤال پرسیدن در مورد کپی اوراق ضروری مانند مجوز، ضمانت نامه، بیمه و یا دیگر گواهی‌ها و مجوزهای حرفه‌ای بی میل نباشید، حتی اگر پیمانکار مورد نظر را بهترین دوست شما سفارش کرده باشد.
منبع

http://www.buildings.com/

یک دیدگاه