پیمانکار رتبه یک تاسیسات

هوشمند سازی پارکینگ ها
2016-12-08
انواع ولوها یا شیرآلات
2016-12-11

چراغ های خیابانی مدرن و هوشمند

گردآورنده: مریم مصطفی نظری
آذر ماه 95 

مقدمه

چراغ های خیابانی مدرن و هوشمند

شرکت Totem Power به تازگی نوع جدیدی از فناوری هوشمند و چند منظوره را ارائه داده است که می تواند تحولی فراتر از خودروهای بدون راننده و اتوماسیون خانگی در شهرها ایجاد کند. این فناوری جدید جایگزین مناسبی برای چراغ های قدیمی در خیابان ها است به طوریکه به واسطه به کار گیری آنها تقریبا در سراسر شهر می توان از یک انرژی پاک و تجدید پذیر بهره برد. این چراغ های خیابانی با بهره گیری از انرژی خورشیدی و در بستر نرم افزاری پویا و هوشمند فعالیت می کنند. در این مقاله با جزییات بیشتر و خدمات کاربردی این چراغ های مدرن و زیبا خیابانی آشنا می شویم.  

آشنایی با ساز و کار چراغ ها

شرکت Totem Power طرح خود را اینگونه توصیف می کند: اولین راهکار انرژی جهانی برای به تصویر کشیدن و طراحی مجدد وسایل هوشمند. برایان لکمپ (Brian Lakamp ) مدیر عامل و بنیان گذار شرکت Totem Power می گوید: شرکت ما بر این باور است که می تواند با این طرح تغییراتی اساسی در جهان ایجاد کند. ماموریت ما بر این است تا با درک پتانسیل کلی جوامع و شرکت ها در زمینه تجهیزات هوشمند و نیازهایی اساسی در بسترهای ساختاری هوشمند در ایجاد تحول بهره بری درست از انرژی به بیانی ساده و قابل فهم و در عین حال با قابلیتی بالا و کارآمد دست یابیم و نسل جدیدی از خدمات حیاتی در زمینه بهره بری از انرژی پاک و تجیهزات هوشمند را ارائه دهیم. بنا بر سیاست های شرکت تصمیم بر آن شده است تا اولین مدل Totem  در تابستان 2017 رونمایی شود.

چراغ های خیابانی مدرن و هوشمند

در یک نگاه کلی می توان ویژگی های اصلی Totem  را به صورت زیر دسته بندی کرد:

  • نوع جدیدی از محصولات هوشمندسازی شهری
  • بکارگیری از بستر نرم افزاری پویا و هوشمند
  • ذخیره سازی و توزیع انرژی خورشیدی
  • ایجاد بسترهای ارتباطی پیشرفته
  • شارژ وسایل الکتریکی
  • انعطاف پذیری بالا در شرایط اضطرار

Totem به عنوان یکی از محصولات جدید در زمینه هوشمند سازی شهری و به عنوان یک پلتفرم پیشگام برای شرکت ها و جوامع مدرن شناخته می شود. عملکرد آن بر اساس جذب و ذخیره انرژی خورشیدی بوده که علاوه بر این با ایجاد امکانات ارتباطی WiFi در بستر 4G و شارژ وسایل نقلیه الکتریکی و روشنایی هوشمند ترکیبی قدرتمند از یک محصول یکپارچه خارق العاده را ایجاد کرده است که پاسخ گوی مناسبی برای نیازهای شهری مدرن است.

تولید و توزیع انرژی تجدیدپذیر یکی از فاکتورهای حیابی برای ایجاد شهرهایی پاک است. انرژی، ارتباطات و ترابری الزاما به واسطه به کار گیری بستر نرم افزاری پویا و هوشمندTotem  دستخوش تحولات اساسی می شود که پاسخگوی مناسبی برای نیازهای روز افزون شهرهای کاملا پاک و هوشمند است.Totem  بر اساس اصل بنیادی خود برای تغییر شکل تجهیزات هوشمند به محصولی یکپارچه و خیره کننده مبدل شده که برای نصب در مکان هایی مانند خیابان های شهری، مدارس، محوطه دانشگاه ها و فروشگاه های خرده فروشی طراحی شده است. به وسیله مدل مقیاس پذیر Totem می توان محدودیت های بادی و خورشیدی متحمل بر شبکه های برق فعلی را بر طرف کرد.

Totem در زمینه بسترهای ارتباطات پیشرفته مرکزی قابل اعتماد برای خدمات تلفن های همراه 4G و ارتباطات بی سیم را فراهم می کند که پشتیبان مناسبی برای ارتباطات اینترنتی رو به رشد افراد محسوب می شود. علاوه بر این با رویکردی که به سمت ایجاد بسترهای ارتباطی به واسطه شبکه های انرژی داشته و با یکپارچه سازی انرژی و ارتباطات، شبکه های انرژی پویایی به وجود آورده است که جزیی جدایی ناپذیر از شهرهای پیشرفته و نو ظهور خواهد بود.

امروزه استفاده از وسایل حمل و نقل الکتریکی در شهرهای مدرن حضور یک مدل انعطاف پذیرتر و تعمیم یافته برای پشتیبانی از ناوگان حمل و نقل عمومی را به یک عامل ضروری مبدل کرده است. Totem با نگاهی به این مسئله مجهز به شارژر انعطاف پذیر در بستر نرم افزاری خود است که برای ایجاد تغییرات اساسی در زیر ساخت های حمل و نقل برقی طراحی شده است.

چراغ های خیابانی مدرن و هوشمند

علاوه بر این فاکتور انعطاف پذیری آن در شرایط اضطرار نقشی اساسی و محوری در آمادگی برای شرایط حیاتی ایفا می کند. استفاده از پردازنده های خودکفا و هوشمند در پلتفرمTotem  قادر به پشتیبانی از خدمات حیاتی به خصوص در زمینه بهره بری از شبکه های برق است. یکی از مهمترین آنها زمانی است که در شبکه نارسایی رخ می دهد که با ارسال به موقع پیام های هشدار شرایط را با موضع جدید در پی می گیرد. با مدیریت فاکتورهای کلیدی نوسازی زیر ساخت ها به طور همزمان قادر است فرصت های بی حد و حصری را برای شهرهای پیشرفته فراهم کند به طوری که به زودی پلتفرم آن تبدیل به ابزاری جدایی ناپذیر برای شرکت ها و جوامعی که به دنبال ایجاد پایداری و نصب ابزارهای هوشمند در آغاز ارتباطات و عملیات های خود با عموم مردم هستند را ایفا می کند. نقطه شروع مناسبی برای جوامعی به شمار می آید که خواستار سبک زندگی پاک تر و مستعدتر هستند.

منبع:

http://www.totempower.net/

یک دیدگاه