پیمانکار رتبه یک تاسیسات

چگونگی کار دتکتور دودی
1395-08-01
الزامات مزارع بادی
1395-08-06
Show all

چگونگی استفاده از انرژی تجددپذیر هنگام تابستان یا کل سال

چگونگی استفاده از انرژی تجددپذیر هنگام تابستان یا کل سال

گردآورنده: جمال محمدی
آبان 95

بدلیل اینکه در تابستان تقاضا برای مصرف انرژی اوج می گیرد و به طبع هزینه های مصرفی انرژی نیز افزایش میابد، در این وقت سال بسیاری از مالکان ساختمان به دنبال راه حلی جهت کاهش هزینه های انرژی هستند. انرژی های تجدیدپذیر، با کاهش وابستگی به شبکه تامین انرژی الکتریکی، موجب کاهش هزینه های ناشی از خرید برق در تابستان و کل سال می شود.

چگونگی استفاده از انرژی تجددپذیرتولید انرژی برق از منابع تجدیدپذیر نه تنها موجب کاهش هزینه های برق در زمان اوج مصرف انرژی می شود، بلکه می تواند با ایجاد تنوع ترکیب انرژی جهت رسیدن به اهدافی پایدار به سازمان شما کمک کند.

بسیاری از ایالات در زمینه بکارگیری یا افزایش میزان استاندارد انرژی تجدیدپذیر(RPS) فعالیت می کنند، که این مجموعه شامل 29 ایالت است و 7 ایالت دیگر نیز برای پیوستن به این حرکت داوطلب شده اند. این استانداردها شامل روش های طراحی است که از طریق آن میزان تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر افزایش میابد. آنها معمولا در یک حوزه قانونی خاص تولیدکنندگان برق را ملزم یا تشویق می کنند که یک میزان حداقلی مشخص شده از انرژی برق را از طریق منابع تجدیدپذیر تولید کنند. با استفاده از روش های انرژی تجدیدپذیر مانند باد، خورشید، … می توان سالانه بالغ بر 36 میلیارد دلار ذخیره ارزی داشت.

با توجه به اینکه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر نیازمند سرمایه گذاری های عظیم و بازپرداخت های طولانی مدت است، بنابراین بسیار ضروریست که قبل از هر چیز اهداف خود را کاملا مشخص کنید تا ببینید آیا انرژی های تجدیدپذیر در نظر گرفته شده گزینه مناسبی برای شما هستند یا نه.

در نظر گرفتن عوامل

هرچند منابع انرژی تجدیدپذیری که می توان در ساختمان از آنها استفاده کرد نامحدود است، ولی بهتر است قبل از انتخاب نوع انرژی، جهت محکم کاری و اطمینان، کدهای ساختمانی و نیازمندی های عمومی ساختمانی با دقت مورد بررسی قرار گیرد.

خوب است بدانید، برای مشتریانی که از انرژی تجدیدپذیر استفاده می کنند برخی از تجهیزات هزینه قابل توجهی را به خود اختصاص می دهند. آگاهی از این اطلاعات در ادامه کار مهم است، زیرا این امر بر مقدار هزینه و جبران هزینه پروژه تاثیر خواهد گذاشت. بجای اینکه بر روی میزان هزینه و جبران هزینه انرژی های تجدیدپذیر حساسیت نشان دهید، به این فکر کنید که چه مقدار از انرژی مورد نیاز به منابع تجدیدپذیر اختصاص داده شده است.

سیستم اندازه گیری شبکه(net metering) سیستمی است که در منابع تجدیدپذیر مثل انرژی های خورشیدی و بادی استفاده میشود تا میزان انرژی اضافی وارد شبکه ملی برق شود. مشخص کنید که آیا ساختمان شما از سیستم اندازه گیری شبکه استفاده میکند یا نه. این امر چیز مهمی است زیرا برخی از ایالت ها، جهت ترغیب مردم به استفاده از انرژی تجدیدپذیر، این اجازه را به مشتریان خود داده اند تا برق مازاد بر مصرف خود را فروخته و برخی تسهیلات را در فیش های برق دریافت کنند. لازم خواهد بود که مشخص کنید که آیا منبع انرژی تجدیدپذیر شما دارای منبع پشتیبان است یا نه، اگر فاقد منبع پشتیبان باشد ممکن است هنگامی که برق شبکه اصلی قطع شد حتی با داشتن منبع انرژی تجدیدپذیر هم برق شما قطع شود. تمام این ملاحظات برای تصمیم گیری درست مهم هستند.

چگونگی استفاده از انرژی تجددپذیریادتان باشد که بسیاری از ایالات، استان ها و صنایع همگانی برای مشاغلی که بر روی انرژی های تجدیدپذیر سرمایه گذاری می کنند یک سری تشویقات مالی ارائه می دهند که باید هنگام ارزیابی هزینه ها به آنها نیز فکر کرد. هنگام انتخاب منابع انرژی تجدیدپذیر برای ساختمان بسیار از قسمت ها وجود دارند که وضعیت ثابتی ندارند که باید آنها را نیز در نظر گرفت. برای تعین هزینه، امکان پذیر بودن و جبران هزینه های صورت گرفته گروه های متخصصی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند.

انواع انرژی های تجدیدپذیر

منابع انرژی تجدیدپذیر شامل انواع مختلف منابع انرژی است از انرژی بادی و خورشیدی گرفته تا زمین گرمایی، انرژی آبی و زیست توده. برای تاسیسات تجاری و صنعتی برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر انرژی بادی و خورشیدی دو نوع انرژی بسیار مرسوم هستند. در سال 2015 انرژی بادی بیش از 35 درصد کل انرژی تجدیدپذیر اضافه شده به شبکه انرژی را تولید کرد در حالیکه انرژی خورشیدی نزدیک به 29.5 درصد بود، که مجموع هر دوی آنها بیش از مقدار انرژی تولید شده توسط گاز طبیعی است.

اگر می خواهید پروژه شما استاندارد مورد نظر RPS ایالت یا استان را داشته باشد با سراغ آن دسته از منابع بروید که بعنوان منابع تجدیدپذیر در نظر گرفته شده اند. هاوایی با داشتن استانداردی که می خواهد تا سال 2045 صددرصد انرژی تولید شده ایالت از طریق منابع تجدیدپذیر باشد دقیق ترین استاندارد RPS را دارد.

برخی از نواحی قاره(قاره آمریکا) برای نوع خاصی از تکنولوژی تجدیدپذیر مناسبتر هستند. برای مثال در کالیفرنیا، آریزونا و مناطق جنوب شرقی انرژی خورشیدی کاملا مرسوم شده است،  و در آن نواحی از لحاظ جبران هزینه قویتر عمل می کند.

کاهش وابستگی به شبکه برق

انرژی تجدیدپذیر می تواند از تاثیر شبکه انرژی برق بر ساختمان شما کاسته و همچنین موجب استقلال بیشتر شما از شبکه برق شود. این راه حل به شما کمک می کند تا اهداف پایدارتری داشته و در چارچوب نیازمندی ایالت/استان قرار بگیرید. ولی مسئله اساسی این است که تعیین کنید آیا انرژی تجدیدپذیر بکار شما میاید؟ و اینکه چه نوع انرژی مناسب بودجه، نیاز و جدول زمانی شما است.

منابع:

[1] According to the U.S. Energy Information Administration

[2] According to the National Conference of State Legislatures

[3] According to the National Conference of State Legislatures

یک دیدگاه