پیمانکار رتبه یک تاسیسات

شرکت پلیمر آریا ساسول
1384-10-27
مجتمع تفریحی جفرود
1383-06-24
Show all

باز سازی و بهینه سازی بیمارستان هاشمی نژاد

بازسازی و بهینه سازی سیستم های تأسیساتی برقی و مکانیکی بخش های بستری زنان و کودکان و مردان و اداری و اندولوژی ، پیوند ، اورژانس وICU و ICU قلب و دیالیز و مدیریت اداری بیمارستان با متراژ حدود 12000 متر مربع

کارفرما:

بیمارستان هاشمی نژاد

دستگاه نظارت:

دانشگاه علوم پزشکی ایران

تاریخ اجرا:

1384

مدت اجرا:

18 ماه

محل اجرا:

تهران - بالاتر از میدان ونک

وضعیت فعلی پروژه:

  • درصد تکمیل پروژه100%

مبلغ صورت وضعیت تصویب شده:

1/000/000/000 ریال

بازسازی و بهینه سازی تاسیسات برقی و مکانیکی بیمارستان هاشمی نژاد تهران

بیمارستان شهیدهاشمی نژاد در پنج طبقه طراحی و ساخته شده و در حال حاضر حدود ۴۰ سال است که در دست بهره برداری میباشد با توجه به گذشت زمان و تغییر دانش فنی و تغییر مدیریت از نظر بهره برداری و نگهداری و تقسیم فضاها و تغییر سیاست های مدیریتی و خدماتی و پی آمد آن تعویض و یا اضافه کردن برخی موارد تاسیساتی و تخصصی شدن خدمات درمانی، مجموعاً دست به دست داده تا بیمارستان فوق الذکر نیاز به بازنگری اساسی از نظر معماری و تاسیساتی را داشته باشد در این راستا بهسازی و نوسازی بیمارستان در دستور کار قرار گرفت ، این بهسازی و نوسازی در بخش تاسیسات علاوه بر کلیه طبقات و بخش های درمانی و خدماتی مانند رختشویخانه،استریل، آزمایشگاه و………..، شامل ترمیم و بازسازی موتورخانه مرکزی و سیستم تامین و توزیع آب بهداشتی و آبگرم مصرفی و آتش نشانی و… و سیستم توزیع و تامین برق،دیزل ها و ترانس هاو…….خواهد بود.

این توسعه شامل بخش های اعمال جراحی، خدمات تشخیصی و آزمایشگاه و رادیولوژی سرپائی، اورژانس و اکوکاردیوگرافی،سی تی اسکن،سنگ شکن،پزشکی هسته ای و سونوگرافی خدمات اداری داروخانه و ورودی اصلی و خدمات مراقبت از بیمار ویژه(V.I.P) و آمفی تئاتر بخش اداری و بستری با سطح زیربنای حدود ۱۲۰۰۰ مترمربع می باشد.

در طراحی و بازسازی پروژه فوق سعی بر این است که از آخرین اطلاعات فنی متداول و رعایت مقررات ملی ساختمان و صرفه جویی مصرف انرژی و کاهش هزینه ها مورد نظر باشد.

در طراحی و بازسازی تاسیسات برقی با رعایت ضوابط مقررات ملی ساختمان در مورد تاسیسات برق و تجربه تعمیر و نگهداری که در این راستا وجود دارد و امکانات موجود با هماهنگی بخشهای معماری،سازه و تاسیسات مکانیکی و با استفاده از رایزرهایی که در طرح دیده می شود و تجربیاتی که در این زمینه وجود دارد انجام خواهد شد.

طراحی شامل بررسی سیستم توزیع فشار ضعیف(برق رسانی به تجهیزات)،سیستم روشنائی در رابطه با انتخاب نوع چراغ،شدت روشنائی،انتخاب نوع کلید و پریزها و نصب آنها در فضاها در ارتفاع های لازم،تامین برق اضطراری و طراحی شبکه و توزیع آن،مطالعه سیستم های جریان ضعیف شامل سیستم احضار پرستار و اینترکام،سیستم صوتی،سیستم اعلام حریق،شبکه کامپیوتری،ویدیو پروژکسیون و سیستم تلفن خواهد بود.

نکته قابل توجه در این بازسازی اجرای مرحله ای کار بود به طوریکه بازسازی و بهینه سازی یک بخش سایر خدمات بیمارستان را تحت تاثیر قرار نمی داد و عملکرد بیمارستان را مختل نمی کرد. تفکر اولیه در طراحی صحیح، امکان اتصال موردی هر بخش به تصحیحات و تغییرات کلی مورد نظر در توزیع انرژی را دارا می باشد.

در اجرای این پروژه بدلیل تقسیم بندی کار همیشه در یک بخش در مرحله تجهیز کارگاه بودیم و در بخش دیگری در حال تست و راه اندازی و تحویل سیستم بودیم.