پیمانکار رتبه یک تاسیسات

Moheb Hospital
1388-08-06
Mellat Park Cinema Complex
1387-06-24
Show all

بیمارستان محب

اجرای عملیات تاسیساتی بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در ۱۰ طبقه با متراژ ۱۴۰۰۰ متر مربع زیربنا

کارفرما:

موسسه درمانی محب

دستگاه نظارت:

دفتر فنی بیمارستان هاشمی نژاد

تاریخ اجرا:

1388

مدت اجرا:

10 ماه

محل اجرا:

تهران - بالاتر از میدان ونک

وضعیت فعلی پروژه:

  • درصد تکمیل پروژه100%

مبلغ صورت وضعیت تصویب شده:

16/500/000/000 ریال

بیمارستان محب

عملیات ساخت بیمارستان محب به متراژ تقریبی 14000 متر مربع که در 11 طبقه شامل 4 طبقه پارکینگ و 6 طبقه درمانی و یک طبقه تاسیسات در تهران بالاتر از میدان ونک بنا شده است.

این بیمارستان دارای 14 بخش درمانی و دارای حدود 100 تخت بستری و 75 تخت مراقبت های ویژه و بخش های تخصصی آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی و یک طبقه اختصاصی اعمال جراحی با حدود 8 اتاق عمل می باشد.

در طراحی و ساخت این پروژه استفاده از آخرین اطلاعات فنی و رعایت مقررات ملی ساختمان و صرفه جویی انرژی و سهولت در راهبری و نگهداری تاسیسات مکانیکی و الکتریکی مورد نظر بوده و تمرکز تاسیسات تهویه مطبوع در یک طبقه از بنا به این منظور بوده است.

سیستم تهویه مطبوع با استفاده از هوارسان های یک منطقه ای با امکان کنترل درجه حرارت و در صورت نیاز رطوبت هوا و تسویه هوا تا DS%15 برای فضاهای حساس و ترکیبی از فن کوئل های سقفی و هوارسانی هوای تازه برای بخش های اداری و درمانی و کلینیکی و بستری اجرا شده است.

سیستم اطفاء حریق اتوماتیک برای مجموعه پارکینگ ها و جعبه و شیلنگ و کپسول برای کلیه ی طبقات در کلاس کمک های اولیه و بر اساس استاندارد NFPA در نظر گرفته و اجرا شده است.

طراحی و اجرای تاسیسات الکتریکی سیستم ها شامل برق رسانی به تجهیزات و روشنایی و شبکه ی برق اضطراری و UPS و سیستم های جریان ضعیف شامل احضار پرستار (نرس کال) و اینترکام ، سیستم صوتی، سیستم اعلام حریق، شبکه ی کامپیوتری و سیستم تلفن و پروژکسیون  مورد نظر گرفته شده و در شبکه ی توزیع نیرو از رایزرهای برق ( نردبان کابل) و سینی ها و لوله های ضد حریق استفاده شده است که در طراحی آن سهولت دسترسی و نگهداری مورد توجه قرار گرفته است.