پیمانکار رتبه یک تاسیسات

Mellat Park Cinema Complex
1387-06-24
پروژه سینما آزادی تهران
1386-06-25
Show all

پردیس سینمایی پارک ملت تهران

اجرای عملیات تأسیسات مکانیکی و برقی مجموعه علمی و فرهنگی، شامل ۴ سالن سینما، کتابخانه و رستوران با متراژ حدود ۱۵۰۰۰ متر مربع زیر بنا

کارفرما:

شرکت توسعه فضاهای فرهنگی

دستگاه نظارت:

مهندسان مشاور حرکت سیال

تاریخ اجرا:

1387

مدت اجرا:

24 ماه

محل اجرا:

تهران - اتوبان نیایش

وضعیت فعلی پروژه:

  • درصد تکمیل پروژه100%

مبلغ صورت وضعیت تصویب شده:

65/000/000/000 ریال

مختصری از تاسیسات پردیس سینمائی پارک ملت تهران

پردیس سینمائی پارک ملت تهران واقع در ضلع جنوبی پارک ملت با زیربنای حدود ۱۶۰۰۰ مترمربع با امکانات و تاسیسات پیشرفته و روز جهانی طراحی و اجرا شده است، تولید انرژی حرارتی و برودتی در این مجموعه با اتکاء به دانش فنی و پتانسیل داخل کشور توسط سه دستگاه دیگ و دو دستگاه چیلر جذبی تامین می گردد. رعایت در طراحی و تعبیه فضاهای تاسیساتی به صورت عمودی و بر روی هم این امکان را فراهم آورده است که توزیع انرژی با حفظ موازین فنی و سهولت بهره برداری و نگهداری و عمر طولانی از موتورخانه به نقاط انتهائی مصرف در تونل تاسیساتی آدم رو و رایزرهای عمودی اجرا شوند.

در پروژه فوق بدلیل فراهم آوردن شرایط آسایش علاوه بر کنترل درجه حرارت و رطوبت،میزان هوای تازه و انتقال صدا و آلودگی و مقدار گردش هوا مورد نظر بوده و ۲۲ دستگاه هوارسان عهده دار تامین موارد فوق می باشند.

مجتمع از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان موسوم به BMS به صورت کامل برخوردار است این سیستم علاوه بر صرفه جوئی در مصرف انرژی و صحت عملکرد دستگاهها به مسائلی شامل خطر، اطفاء و اعلام حریق و امنیتی و کنترل تردد و کنترل روشنائی و توزیع برق احاطه دارد.

مجموعه از سیستم تمام اضطراری برق دارای ۲ دستگاه مولد بهره می برد.

پیش بینی های لازم در خصوص ذخیره و تامین فشار آب مصرفی و آتش نشانی با در نظر گرفتن بوستر پمپ های مربوطه و دو عدد مخزن ذخیره بتنی آب به ظرفیت ۱۵۰ مترمکعب در مجاورت پروژه ملحوظ و اجرا شده است.

تردد در طبقات با استفاده از پله های برقی و آسانسورها پیش بینی شده ، همچنین پروژه فوق به سیستم اطفاء حریق با رعایت استانداردها شامل جعبه و شیلنگ و کپسول و اعلام حریق به صورت   آدرس پذیر مجهز می باشد. فاضلاب مجموعه پس از تصفیه غیر هوازی با امکان اتصال به شبکه فاضلاب شهری دفع می گردد.

در اجرای پروژه ، نوآوری در استفاده از مصالح جدید خصوصاً در توزیع هوای سالن های سینما با استفاده از مصالح غیر فلزی بدون نیاز به عایق حرارتی و صوتی و استفاده از لوله های پلاستیکی استاندارد توزیع آب مصرفی و نورپردازی مورد نظر بوده است.