پیمانکار رتبه یک تاسیسات

پردیس سینمایی پارک ملت تهران
1387-06-24
پردیس سینمایی تماشا
1385-06-26
Show all

پروژه سینما آزادی تهران

اجرای عملیات تاسیسات مکانیکی و الکتریکی مجموعه تجاری و فرهنگی، شامل ۵ سالن سینما، تجاری و رستوران با متراژ حدود ۱۲۰۰۰ متر مربع زیر بنا

کارفرما:

شرکت توسعه فضاهای فرهنگی

دستگاه نظارت:

شرکت مهندسی پی سان کوه

تاریخ اجرا:

1386

مدت اجرا:

306 روز

محل اجرا:

تهران – تقاطع وزراء و عباس آباد

وضعیت فعلی پروژه:

  • درصد تکمیل پروژه100%

مبلغ صورت وضعیت تصویب شده:

55/000/000/000 ریال

مختصری از تاسیسات سینما آزادی تهران

پروژه سینما آزادی تهران شامل مجموعه های تجاری و ۵ سالن سینما و رستوران با زیربنای حدود ۱۳۰۰۰ مترمربع با امکانات و تاسیسات پیشرفته و روز جهانی در ۱۳ طبقه طراحی و اجرا شده است، تولید انرژی حرارتی و برودتی در این مجموعه با اتکاء به دانش فنی و پتانسیل داخل کشور توسط سه دستگاه دیگ و دو دستگاه چیلر جذبی تامین می گردد. رعایت در طراحی و تعبیه فضاهای تاسیساتی به صورت عمودی و بر روی هم و تجمیع مراکز سرویس دهی تاسیسات این امکان را فراهم آورده است که توزیع انرژی با حفظ موازین فنی و سهولت بهره برداری و نگهداری و عمر طولانی از موتورخانه به نقاط انتهائی مصرف در رایزرهای عمودی قابل دسترس، اجرا شوند.

در پروژه فوق بدلیل فراهم آوردن شرایط آسایش علاوه بر کنترل درجه حرارت و رطوبت،میزان هوای تازه و انتقال صدا و آلودگی و مقدار گردش هوا مورد نظر بوده و ۹ دستگاه هوارسان عهده دار تامین موارد فوق می باشند.

مجتمع از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان موسوم به BMS به صورت کامل برخوردار است این سیستم علاوه بر صرفه جوئی در مصرف انرژی و صحت عملکرد دستگاهها به مسائلی شامل خطر، اطفاء و اعلام حریق و امنیتی و کنترل تردد و کنترل روشنائی و توزیع برق احاطه دارد.

مجموعه از سیستم تمام اضطراری برق دارای ۲ دستگاه مولد بهره می برد.

پیش بینی های لازم در خصوص ذخیره و تامین فشار آب مصرفی و آتش نشانی با در نظر گرفتن بوستر پمپ های مربوطه و سه عدد مخزن ذخیره فلزی آب به ظرفیت ۵۰ مترمکعب در پروژه ملحوظ و اجرا شده است.

تردد در طبقات با استفاده از پله های برقی و آسانسورها پیش بینی شده ، همچنین پروژه فوق به سیستم اطفاء حریق با رعایت استانداردها شامل جعبه و شیلنگ و کپسول و اعلام حریق به صورت   آدرس پذیر مجهز می باشد. همچنین کل پروژه تحت پوشش اطفاء حریق اتوماتیک(اسپرینکلیر) می باشد  برای این منظور و ناحیه بندی فشار آب از سه مجموعه بوستر پمپ مجزا استفاده شده است همچنین ساختمان دارای رایزر خشک اطفاء حریق می باشد. برای تامین آب مصرفی از ۲ مجموعه بوستر پمپ مجزا با توجه به ارتفاع ساختمان و رعایت ناحیه بندی فشار آب استفاده شده است. فاضلاب مجموعه پس از تصفیه غیر هوازی با امکان اتصال به شبکه فاضلاب شهری دفع می گردد.

در اجرای پروژه ، نوآوری در استفاده از مصالح جدید خصوصاً در توزیع هوای سالن های سینما با استفاده از مصالح غیر فلزی بدون نیاز به عایق حرارتی و صوتی و استفاده از لوله های پلاستیکی استاندارد توزیع آب مصرفی و نورپردازی های خاص مورد نظر بوده است.